Apple aktualizoval iWork aplikácie pre nové OS

Update pre Pages, Numbers a Keynote prichádza s novými funkciami, z ktorých niektoré sú určené výhradne pre iOS 15 či macOS Monterey.

Aktualizácia je dostupná pre iPhone, iPad či Mac. Čo nové prináša?

V Keynote je dostupná možnosť živého náhľadu na prezentujúceho priamo v slidoch. Pages teraz automaticky zobrazuje text a obrázky v jednostĺpcovom rozložení optimalizovanom pre iPhone. Numbers zase prichádza s kontingenčnými tabuľkami pre dátovú analytiku.

iOS 15 priniesol funkciu drag and drop, ktorá funguje medzi aplikáciámi. Súbory, obrázky či text je teraz možné presúvať medzi apkami na iPhone a táto možnosť je plne podporovaná aj v Pages, Numbers a Keynote pre iOS.

Najnovšie verzie apiek iWork pre Mac umožňujú automaticky prekladať vybraný text do jedného z jedenástich jazykov a následne pridať preklad do vášho dokumentu, hárku či prezentácie. Mac musí mať nainštalovaný macOS Monterey. Operačný systém je v súčasnosti v testovacej fáze a má vyjsť neskôr v priebehu roka.

Drobný detail na záver – nové aplikácie zároveň dostali nové ikonky, ktoré mali debut v bete macOS Monterey tento mesiac.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.