WWDC20: Toto je prvý Mac s Apple procesorom

Mac mini
Vyzerá ako Mac mini, ale nie je to Mac mini.

Apple na WWDC20 nielen oznámil prechod Macu z Intel na vlastné procesory, ale zároveň oznámil, že už koncom roka môžeme čakať na trhu prvý počítač takéhoto druhu. Ešte predtým budú ale pre vývojárov k dispozícii devkity a ich špecifikácie sú známe už teraz.

Devkit, ktorý Apple pomenoval Developer Transition Kit, je dostupný pre vývojárov z 31 krajín sveta, medzi ktorými nájdeme Českú republiku, Rakúsko, Poľsko, Maďarsko, len Slovensko nie. Devkit určený výlučne na vývoj softvéru pre Mac s Apple procesorom je dostupný už teraz za cenu 500 dolárov, no kvôli obmedzenému množstvu kusov Apple nemusí vyhovieť každému.

Počítač je dostupný len pre vývojárov, ktorí sa registrujú do Universal App Quick Start Programu na webe spoločnosti Apple. A pokiaľ už ide o samotnú sadu, počítač vychádza z dizajnu Mac mini, v ktorom sa ukrýva procesor Apple A12Z Bionic so 16GB RAM. Počítač ďalej disponuje 512GB SSD úložiskom.

Tým to však nekončí. Apple ďalej ukázal, že počítač obsahuje jeden HDMI 2.0 port a disponuje dvomi USB-C portami s rýchlosťou do 10 Gbps, dvomi USB-A portami s rýchlosťou do 5 Gbps. Znepokojivo vyznie fakt, že prístroj nepodporuje Thunderbolt. To sa ale môže týkať len devkitu, počítače pre spotrebiteľov zrejme Thunderbolt budú podporovať.

Pokiaľ ide o konektivitu s inými zariadeniami, prístroj podporuje 802.11ac WiFi, Bluetooth 5.0 a Gigabit Ethernet.

Mac mini

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.