WWDC20: HomePod dostáva podporu Spotify a ďalších služieb

HomePod dostane jednu z najžiadanejších funkcií.

Apple sa počas WWDC20 prezentácie len letmo venoval HomePodu. Kým jednu funkciu nám podrobne priblížil, o druhej sme sa dozvedeli len vďaka obrázku v prezentácii.

Segment o reproduktore HomePod bol súčasťou väčšieho celku, ktorý sa zameriaval na HomeKit. Tu sa Apple pochválil založením aliancie s Google, Amazonom a výrobcami príslušenstva za účelom vytvorenia ekosystému, v ktorom už nezohráva rolu to, či používate iPhone, Android alebo Alexu.

Poďme sa už ale pozrieť priamo na novinky k HomePodu. Novinkou je prepojenie HomePodu s inteligentnými kamerami. Pri kamere si môžete nastaviť zónu sústredenia, aby vás neupozorňovala vždy, keď niekto prejde po chodníku pred domom. Ak pred dverami stojí niekto, koho tvár máte v iCloud fotogalérii alebo v kontaktoch, HomePod vás upozorní, kto konkrétne stojí pred dverami.

Druhou novinkou, ktorej sa však Apple prakticky vôbec nevenoval, je podpora hudobných služieb tretích strán. Presne tak, HomePod už nie je odkázaný na službu Apple Music, a môže sa stať vašim budúcim obľúbeným reproduktorom aj vtedy, ak ste predplatiteľom Spotify, Amazon Prime alebo YouTube Music.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.