WhatsApp prináša QR kódy pre kontakty aj Dark Mode

Platforma v novom update predstavuje viacero noviniek pre apku, web aj desktop.

Nové QR kódy umožnia pridávanie kontaktov bez potreby vyťukávať čísla. Pred aktualizáciou bolo potrebné pridať do aplikácie nové číslo cez Kontakty. Až potom bolo možné vo WhatsAppe poslať správu danému človeku. Nový postup teda tento krok preskočí a celý proces urýchli.

Videohovory pre ôsmich ľudí, ktoré WhatsApp spustil nedávno, dostali takisto pár vylepšení. Ak sa chcete napríklad sústrediť na konkrétneho účastníka skupinového četu, stačí podržať jeho náhľad, aby ste ho zobrazili na celú obrazovku. Vďaka novej ikonke pre videohovory je teraz možné ich začatie jedným ťuknutím.

Nálepky patria (aj podľa WhatsAppu) k čoraz populárnejším formám komunikácie. Preto v rámci updatu prichádzajú ďalšie sety týchto motívov.

Dark Mode, ktorý sa objavil tento rok v iOS aplikácii, teraz nájdete aj vo webovom rozhraní a samozrejme aj na WhatsAppe pre váš desktop.

Aktuálny update WhatsApp spúšťa postupne a v priebehu nasledujúcich týždňov by mal byť dostupný pre všetkých používateľov.

zdroj: WhatsApp

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?