Vyšiel update pre iWork

Apple aktualizoval svoje aplikácie Pages, Keynote aj Numbers. Čo nové prináša verzia 10.1?

Pages

Pages dostali podporu pre import kníh z iBooks Author, ktorá na App Store skončila 1. júlom. Takisto je odteraz možné prehrávať priamo v dokumentoch videá – či už z YouTube alebo Vimea.

K obrázkom, videám a ďalším objektom je možné jednoducho pridávať popisky. Tvorba vzorcov ponúka nové funkcie.

Numbers

Nástroj pre prácu s tabuľkami takisto po novom podporuje prehrávanie videí z YouTube a Vimea v rámci hárku, pribudli aj funkcie ako XLOOKUP, XMATCHREGEX pre porovnávanie, prácu s textom či tvorbu flexibilných vzorcov.

Keynote

Nová je možnosť Play Slideshow in Window, ktorá umožní prístup k ďalším aplikáciám počas prezentácie – či už lokálne alebo v rámci videokonferencie.

V Keynote môžete teraz pridávať videoklipy, ktoré sa môžu prehrávať počas prechodu medzi slidami. Vďaka funkcii Align to Path sa budú objekty pri pohybe po určenej dráhe stále otáčať správnym smerom.

Aktualizované boli zároveň aj iOS verzie iWork aplikácií s podobnými funkciami.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?