Vyšiel update macOS Catalina – opravuje problém s WiFi a grafikou na 27 ″ iMacu

Aktualizácia s označením 10.15.7 rieši viacero celkom nepríjemných problémov, ktoré trápili viacerých používateľov.

Prvým z nich bolo nefunkčné pripájanie k WiFi, resp. automotické fungovanie tejto funkcie. Update rieši aj bug, ktorý znemožňoval synchronizáciu súborov pomocou iCloud Drive.

A na záver dobrá správa, ktorú sme načrtli už v nadpise – nepríjemný problém s bielymi linkami, ktoré preblikávali na iMacoch s 27 palcovou obrazovkou vybavených kartou Redeon Pro 5700 XT, bol takisto v macOS Catalina 10.15.7 odstránený.

Chyba sa objavila ešte v lete, po predstavení nového modelu Apple desktopu. Glitch trápil paradoxne higher-end konfigurácie so spomínanou grafikou. Mnohí používatelia sa sťažovali na záblesky zvislých čiar, pri ktorých nebolo zrejmé či majú hardvérový alebo softvérový pôvod. Dnešný update však naznačuje, že šlo o chybu softvéru.

zdroj: Apple

komentáre
  1. Mohli by ste doplniť do článku, že update 10.15.7 neodstránil zlé vykreslovanie rohov okien, ktoré sa tiež vyskytuje u grafiky 5700 XT.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.