SSD v MacBooku Air M1 je 2x rýchlejšie ako predchodca

Test rýchlosti disku ukázal pôsobivý výsledok.

Po porovnaní grafických čipovbenchmarku, v ktorom sa stretli nový MacBook Air a súčasný 16-palcový MacBook Pro, prišiel rad aj na úložisko.

SSD je po novom súčasťou architektúry jedného čipu z rady Apple Silicon, ktorou značka vo svojich produktoch postupne nahradí Intel. Nový benchmark sa teda bližšie pozrel práve na tento komponent, konkrétne na 256 GB SSD v MacBooku Air s M1 čipom.

Výsledok testu ukazuje, že nový disk je približne 2-násobne rýchlejší ako predchádzajúci model. Rýchlosť zápisu sa pohybovala na 2190 MB/s a rýchlosť čítania na 2675 MB/s.

Apple tento úspech pripisuje ovládaču pre úložisko na M1 ako aj najnovšej flash technológii.

zdroj: MacRumors

komentárov
 1. No to nevím, kde jste vzali ten dvojnásobek. Pustil jsem stejný test a zápis mám 2580 MB/s a čtení 2760 MB/s. MBP 16″ 2019 i7 512 GB SSD.

  0
  1
  1. Išlo o porovnanie medzi modelmi MacBooku Air – nový M1 vs. predchádzajúci Intel model, kde ten rozdiel v rýchlosti bol dvojnásobný :)

   1
   0
   1. Inymi slovami Apple setril pri SSD v minulej generacii modelov a dal tam pomalsie.. MacBook Pro 2018 ma velmi podobne rychlosti SSD ako M1 verzia, kde jenom soudruzi z Cupertina udelali chybu?

    1
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.