Nový čip Apple porazil vo výkonnostnom teste GeForce aj Radeon

Benchmarky ukazujú grafický výkon Apple Silicon M1.

Osemjadrový grafický čip, ktorý je súčasťou prvého Apple procesoru, v teste pod Metal API prekonal GeForce GTX 1050 a AMD Radeon RX 560.

V ďalšom simulácii s názvom Aztec Ruins Normal Tier dosiahol čip od AMD 146 FPS, GeForce 159 a M1 takmer 204 FPS, čím obe desktopové grafiky opäť prekonal.

Je síce pravdou, že benchmarky GFXBench 5.0 sa využívajú najmä pri testovaní mobilných zariadení a zároveň obe konkurenčné grafiky sú staršími modelmi, na druhej strane – M1 disponuje integrovanou grafikou. Fakt, že prekonáva desktopové grafické čipy s výkonom 75W, stojí za uznanie.

Podrobnejšie preverenie schopností nového Apple čipu sa najskôr objaví časom, keď sa prvé Macy s M1 dostanú k svojim novým majiteľom.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?