Spotify prináša widgety pre iOS14

Po krátkom testovaní vydáva streamovací gigant aktualizáciu svojej iOS apky, ktorá reaguje na zmeny v operačnom systéme a nové možnosti usporiadania obrazovky.

Jednou z kľúčových zmien relatívne čerstvého iOS 14 sú widgety, ktoré teraz môžu byť súčasťou domovskej obrazovky na vašom zariadení.

Zatiaľ však existuje málo aplikácií od tretích strán, ktoré by stihli novú možnosť implementovať a ponúknuť svojim používateľom. Jednou z nich je však už teraz Spotify.

Služba vo svojej aplikácii prináša možnosť tvorby widgetov. V praxi umožňuje tento prvok prístup k rôznym častiam Spotify aplikácie. Funguje teda na spôsob skratky, neponúka však priamo možnosť prehrávania. Tú Apple pri widgetoch limituje kvôli životnosti batérie.

Pre možnosť pridávať widgety je potrebné samozrejme aktualizovať iOS, resp. iPadOS na verziu 14 a Spotify aplikáciu na verziu 8.5.80 alebo novšiu.

zdroj: MacRumors

komentáre
  1. Widgety je po update možné pridať cez rozhranie iOS – swipe doľava na obrazovku s widgetmi a v rámci nej je možné pridať spotify widget :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.