Spotify prináša widgety pre iOS14

Po krátkom testovaní vydáva streamovací gigant aktualizáciu svojej iOS apky, ktorá reaguje na zmeny v operačnom systéme a nové možnosti usporiadania obrazovky.

Jednou z kľúčových zmien relatívne čerstvého iOS 14 sú widgety, ktoré teraz môžu byť súčasťou domovskej obrazovky na vašom zariadení.

Zatiaľ však existuje málo aplikácií od tretích strán, ktoré by stihli novú možnosť implementovať a ponúknuť svojim používateľom. Jednou z nich je však už teraz Spotify.

Služba vo svojej aplikácii prináša možnosť tvorby widgetov. V praxi umožňuje tento prvok prístup k rôznym častiam Spotify aplikácie. Funguje teda na spôsob skratky, neponúka však priamo možnosť prehrávania. Tú Apple pri widgetoch limituje kvôli životnosti batérie.

Pre možnosť pridávať widgety je potrebné samozrejme aktualizovať iOS, resp. iPadOS na verziu 14 a Spotify aplikáciu na verziu 8.5.80 alebo novšiu.

zdroj: MacRumors

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.