Oživte Adobe XD prototypy zvukmi!

Update nástroja z palety Adobe prináša viacero nových funkcií, vrátane ozvučených prototypov pre hlbší zážitok.

Zvukový dizajn sa tak stáva regulérnou súčasťou procesu tvorby prototypov. Funkcia Audio Playback v XD môže byť aktivovaný pri stlačení tlačidla v prototype. Prvok má priniesť zvuky pre rôzne stavy prvkov, akcie a podobne. Samozrejme, môže využiť aj vlastné zvuky – stačí ich nahrať do Adobe XD.

Na začiatok môžete využiť kolekciu od Adobe dizajnéra Sama Andersona, ktorú nájdete na Behance. Okrem ozvučenia získal Adobe XD aj ďalšie funkcie:

Odteraz môžete využívať tieto prepojenie objektov na rovnakom artboarde, vďaka čomu je možné skrolovať priamo na príslušný prvok na stránke.

Skratka pre úpravu textového poľa podľa obsahu

Dvojklikom na spodnú resize handle v rámci textového poľa môžete po novom automaticky upraviť jeho veľkosť podľa textu, ktorý sa v ňom nachádza.

Podrobné info si môžete prečítať na oficiálnom blogu Adobe.

zdroj: Adobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.