Nový EKG algoritmus pre Apple Watch bude súčasťou iOS 14.3 a watchOS 7.2

Systémy, ktoré Apple vydal v skúšobnej verzii RC (Release Candidate), prinesú aj túto novinku.

V dokumentácii k obom OS sa spomína nový “version 2 algorithm”. Zatiaľ je to všetko čo k tomu Apple odhalil.

Funkcia EKG v praxi detekuje nepravidelný rytmus srdca pomocou nepretržitého merania tepu nositeľa Apple Watch. v prípade, že sa nepravidelnosť vyskytne, zariadenie zobrazí upozornenie. Urobí tak v prípade, že systém vyhodnotí, že ide o fibriláciu predsiení, čo je najbežnejšia forma vážnej srdcovej arytmie.

Nový algoritmus by podľa zistení MacRumors mal detekovať fibriláciu aj pri vyššom srdečnom tepe – nepríklad pri cvičení či inej fyzickej aktivite.

Nový iOS 14.3 Apple plánuje vydať v pondelok 14. decembra, v rovnaký deň spustí aj dávnejšie predstavenú službu Apple Fitness+ zameranú na cvičenie.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.