Hrozí Apple TV+ zákaz v Európe? Je to možné

Nová legislatíva v rámci Európskej Únie požaduje vysielanie aspoň 30 percent európskeho obsahu. Pravidlo má platiť aj pre ďalšie streamy ako Netflix či Amazon Prime Video.

Návrh nového zákona prichádza ako reakcia na množstvo multimediálneho obsahu z USA, ktorý ponúkajú streamovacie služby. Ak návrh prejde schvaľovaním bude v praxi požadovať minimálne 30% podiel obsahu, ktorý možno definovať ako európsku tvorbu. Dohľad nad novým zákonom pre celú EÚ bude mať Irish Media Commission.

Takáto zmena legislatívy je obzvlášť nebezpečná pre videoplatformu Apple. Iné streamy ako Netflix ponúkajú viac vyváženú knižnicu s dostatočnou mierou “európskeho” obsahu, resp. je pre nich jednoduchšie prípadne dosiahnuť požadovanú hranicu.

Aktuálne sa na Apple TV+ nachádza 42 formátov, z ktorých má európsky pôvod jeden – komediálny seriál Trying. Pre platformu by nový zákon znamenal nutnosť doplniť svoju ponuku o 17 nových európskych titulov bez toho, aby pridal nejaký mimoeurópsky.

Pre Apple by teda nové pravidlo znamenalo dve možnosti – radikálne prekopať ponuku Apple TV+ alebo so svojim streamom opustiť mediálny priestor v EÚ.

zdroj: MacRumors

komentáre
    1. bez ohladu na obsah Apple TV+ >> zasun si tie upotene lobotomizovane terminy kamsi, chlapce. su trapnejsie nez nevyprate gatky tvojej sestry..

      0
      2
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť