MacBooky s Apple Silicon procesormi sa blížia

Ešte tento rok by sme sa mali dočkať hneď dvoch modelov.

Pro aj Air

Nedávno konkretizované plány Apple ohľadom vlastných čipov s ARM architektúrou dostávajú čoraz ostrejšie kontúry.

Najnovší report renomovaného analytika Ming-Chi Kua hovorí o 13 palcovom MacBooku Pro, ktorý by sa podľa neho mohol stať vôbec prvým Mac počítačom s novou generáciou procesorov. Do výroby by mal smerovať v záverečnom štvrťroku 2020 a spolu s ním by sa podľa Kua rozbehne aj produkcia ARM MacBooku Air.

A čo rok 2021?

Na stole ostáva aj otázka mini-LED MacBookov. V ich prípade Kuo predpovedá odhalenie v budúcom roku. Má ísť o 16 palcový MacBook Pro a takisto celkom nový 14,1 palcový model tohto zariadenia. V správe analytika sa hovorí aj o celkom novom dizajne.

Paradoxne, doteraz spomínaný iMac, ktorý takisto ašpiroval na titul prvý ARM Mac, sa v reporte nespomína. Apple pravdepodobne ešte do konca roku prinesie dizajnový update tohto zariadenia, no pravdepodobne nebude vybavené Silicon čipom.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?