Lightroom od Adobe je už optimalizovaný pre Macy s Apple Silicon

Čerstvý update aplikácie pre fotografov prináša natívnu podporu pre nový čip M1 od Apple. Photoshop si ešte musí počkať.

Podľa prvotných recenzií vystihuje update jedno slovo: rýchlosť. Presne taký je nový Lightroom, ktorý v natívnej verzii pre novú architektúru čipov od Apple.

Zrýchlenie bolo viditeľné už pri emuláciu cez Rosettu 2, no natívne riešenie posúva výkon aplikácie ešte ďalej. Veci ako dávkové exporty fotografií tak fungujú omnoho rýchlejšie ako na zariadeniach poháňaných Intel procesormi.

Adobe podľa vlastných slov chce ďalej optimalizovať svoj softvér pre Apple Silicon čipy aj Windows ARM, pokračovať bude aj s podporou Intel verzií.

Lightroom Classic, PhotoshopCamera RAW majú byť aktualizované hneď ako budú pripravené. Photoshop je aktuálne vo fáze bety, ktorá je pre Macy s Apple Silicon dostupná.

zdroj: Adobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.