Apple si nechal patentovať stojan pre Pro Display XDR, ktorý počíta s dvomi monitormi

Nová patentová žiadosť, ktorú už tradične priniesol portál Patently Apple, prezentuje dizajn určený pre dvojicu displejov od Apple.

V súčasnosti je k dispozícii Pro Stand, ktorý predstavuje elegantne spracované no zároveň pomerne drahé príslušenstvo pre Pro Display XDR. Apple sa očividne tento doplnok pozdáva a tak sa v Cupertine uvažuje o verzii, ktorá by slúžila na upevnenie hneď dvoch displejov. Značka si patent podala ešte v marci minulého roku, no US Patent & Trademark Office ho zverejnil až tento týždeň.

Nákres prezentuje dizajn stojanu s dvojicou nožičiek na jeho stranách, ktoré spája horizontálna tyč, ktorej súčasťou sú mechanizmy pre ukotvenie displejov. Celý stojan je podľa obrázkovej dokumentácie nastaviť výškovo a zvoliť možno aj uhol.

Existujúci Pro Stand vychádza na 1089 €, takže je otázkou, na koľko by vyšla duálna verzia doplnku, ak by sa predsa len Apple rozhodol ju v budúcnosti zrealizovať.

zdroj: Patently Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.