Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?

Aplikácie naše každodenné

To záleží od viacerých faktorov a odpoveď môže byť individuálna. Ak napríklad pre prácu či pri využívaní vášho smartfónu spoliehate na konkrétnu aplikáciu, je vhodné sa informovať u jej vývojárov, ako je na tom ich softvér, pokiaľ ide o kompatibilitu s novým iOS. Ak sa vám nepodarí nájsť informácie, ktoré by vám zaručili, že vám budú aplikácie, na ktoré najviac spoliehate, bez problémov fungovať, je lepšie ešte nejaký čas počkať. Najmä tentokrát. Prečo?

Apple bežne rozposiela vývojárom notifikácie o plánovanom vydaní nového iOS. Robí tak obvykle s týždňovým predstihom. Tento rok však celkom prekvapil a developer pridal nepochybne aj niekoľko šedín, keď im oznámil, že iOS 14 vypustí do sveta hneď deň po evente. To naozaj nie je extra veľa času na doladenie a prípravu aplikácií pre novú generáciu operačného systému.

Je teda možné, že nejedna apka bude musieť takpovediac zrovnať krok s novým iOS a to za chodu.

Pár dní pre pokoj mysle

iOS 14 sa počas dlhodobého testovania (systém Apple predstavil na júnovej WWDC) ukázal ako vcelku stabilný a viacero chýb či problémov ohľadom jeho svižnosti bolo priebežne odstránených. Ak si však chcete byť naozaj istí, že boli všetky tieto nepríjemnosti vyriešené, nie je na škodu počkať si pár dní či týždeň. Minulý rok prišla prvá aktualizácia iOS 13.1 už osem dní po vydaní predošlej generácie iOS so šťastným číslom 13. Update poriešil veci ako nadmerné vybíjanie batérie, problém so Siri, či chybu, ktorá znemožňovala vytvorenie zálohy.

Áno či nie

Nový iOS je nepochybne update, ktorý prináša množstvo vylepšení známach funkcií, ktoré používame denne, spolu s užitočnými novinkami a pomerne rýchlo si ho obľúbite. Ak je však pre vás dôležité, aby vám konkrétne apky fungovali na 100% alebo sa chcete vyhnúť bugom a problémom, ktorým sa pri štarte novej generáie iOS asi nedá vyhnúť, odporúčame počkať, kým dorazí prvý menší update.

Pokiaľ sú pre vás vyššie spomenuté dôvody irelevantné, smelo do toho. :) A ak ste zvedaví, čo nový systém ponúka, odporúčame náš prehľad noviniek, ktoré v iOS 14 nájdete.

komentárov
  1. mnou najviac pouzviane apky zda sa idu, par developerov uz updatovalo a doplnili podporu pre aktualne wigety, par ich uz stihlo vydat aj dalsi update/opravu

    chcelo by to ale vyuzit nove widgety v mnohych apliakaciach, napriklad od googlu ako analytics, adsense, ads,…

    1. na iphone 6s plus mam ios14 od prvej bety pre developerov a nic som taketo nezaznamenal a ani po instalacii golden masteru a odstraneni beta profilu.. mas baterku OK?

    2. Tiež som mal prvú betu na iPhone 6s a nič z toho som nezaznamenal. Ale je pravda že moja baterka podporovala plný výkon.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.