Obraz v obraze už na webovej verzii YouTube nezapneme

Apple v iOS 14 pridal Obraz-v-obraze, funkciu, ktorá umožňuje sledovať video v malom okienku a pritom robiť na telefóne iné veci. 

UPDATE. Obraz v obraze spustíte, pokiaľ si “vyžiadate: desktopovú verziu (tri čiary vedľa adresy webovej stránky)

Ďakujeme nášmu čitateľovi Lubošovi za tip.

 

Aplikácia YouTube, ktorú nájdeme v App Store túto funkciu nepodporuje. Dovčera bolo možné použiť menší trik, ktorý umožňoval prehrávať videá z youtube.com (Safari) v móde Obraz-v-obraze.

 

Od dnes už ani tento trik nefunguje. Nie je zatiaľ známe, či sa jedná o chybu, alebo bola táto možnosť úmyselné odstránená. Snaha o použitie módu Obraz-v-obraze v mobilnej Safari verzii YouTube nemala žiadny efekt. Po klepnutí na ikonku módu sa na sekundu otvorí externé prehrávacie okno a okamžite zmizne. Takže mód Obraz-v-obraze nefunguje.

Obraz-v-obraze ale funguje na youtube.com na iPade, takisto ako aj YouTube videá umiestnené na webových stránkach tretích strán.

zdroj: MacRumorsČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.