Obraz v obraze už na webovej verzii YouTube nezapneme

Apple v iOS 14 pridal Obraz-v-obraze, funkciu, ktorá umožňuje sledovať video v malom okienku a pritom robiť na telefóne iné veci. 

UPDATE. Obraz v obraze spustíte, pokiaľ si “vyžiadate: desktopovú verziu (tri čiary vedľa adresy webovej stránky)

Ďakujeme nášmu čitateľovi Lubošovi za tip.

 

Aplikácia YouTube, ktorú nájdeme v App Store túto funkciu nepodporuje. Dovčera bolo možné použiť menší trik, ktorý umožňoval prehrávať videá z youtube.com (Safari) v móde Obraz-v-obraze.

 

Od dnes už ani tento trik nefunguje. Nie je zatiaľ známe, či sa jedná o chybu, alebo bola táto možnosť úmyselné odstránená. Snaha o použitie módu Obraz-v-obraze v mobilnej Safari verzii YouTube nemala žiadny efekt. Po klepnutí na ikonku módu sa na sekundu otvorí externé prehrávacie okno a okamžite zmizne. Takže mód Obraz-v-obraze nefunguje.

Obraz-v-obraze ale funguje na youtube.com na iPade, takisto ako aj YouTube videá umiestnené na webových stránkach tretích strán.

zdroj: MacRumorsČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.