Google testuje tmavý režim svojho prehliadača

Spoločnosť pokračuje v nastoľovaní trendu, ktorý priniesla do svojich aplikácií pre mobilné zariadenia.

Pamätáte? Dark Mode sa objavil už v macOS Mojave a iOS 13. Funkcia umožňuje nastaviť si systémový vzhľad v tmavom prevedení. Túto možnosť začali postupne ponúkať aj aplikácie od vývojárov mimo Apple.

Podľa informácií z 9to5Google aktuálne uskutočňuje spoločnosť Google A/B testing tmavého rozhrania pre svoj desktop prehliadač a výber testerov z radov používateľov je náhodný.

Tmavý variant vymieňa tradičnú bielu za tmavosivú a prináša svetlý text, s prispôsobenou modrou pre odkazy.

V minulosti sme sa dočkali podobne prepracovaného UI v Gmail apke, i keď slovo dočkali možno nie je najvýstižnejšie. Google si dal celkom načas.Je teda možné, že aj desktop vyhľadávač pôjde podobne zdĺhavou cestou, kým sa finálny update dostane k používateľom.

Tip na záver – ak chcete už teraz prezerať web v tmavom režime, skúste plugin Dark Reader, ktorý je dostupný okrem Chrome aj pre Safari, Firefox a nuž, aj pre Microsoft Edge.

zdroj: 9to5Google

komentár
  1. V chrome sa to da nastavit experimentalne aj pre vsetky stranky. Otvorte tab a napiste about:flags a tam vramci filtrovania je aj dark mode (rozne rezimy). Potom po restartovani browsera je takmer kazda stranka tmava.

    1
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.