Microsoft už vytvoril x64 emuláciu Windowsu na ARM PC

Spoločnosť zároveň predstavila prvý náhľad tejto emulácie, ktorá je aktuálne dostupná pre Windows Insiders.

Pre majiteľov PC s ARM architektúrou to prináša možnosť inštalovať aj softvér, ktorý nemá port pre Arm64. Pre najlepší chod aplikácií odporúča Microsoft vývojárom implementáciu natívnej podpory pre ARM.

Nová emulácia je v úvodných fázach testovania a spoločnosť sľubuje zlepšovať jej kompatibilitu a výkon. Je teda možné, že niektoré programy v súčasnosti fungovať cez emuláciu nebudú. V deme Microsoft prezentoval napríklad Autodesk Sketchbook či hru Rocket League.

Pokiaľ však ide o vyrovnanie sa Rosette 2 od Apple, Microsoft má pred sebou ešte dlhú cestu. Predchádzajúce skúsenosti s emuláciou na Windowse sprevádzal pomalý chod softvéru či dlhé načítavanie.

Pre porovnanie Rosetta 2, emulačný nástroj Apple, v praxi umožňuje spúšťanie aplikácií, ktoré sú určené pre Intel aj na M1 Macoch, na ktorých pracujú stabilne a rýchlo.

Windows aktuálne nie je kvôli licencovaniu dostupný pre nové Macy s Apple Silicon procesormi.

zdroj: Microsoft

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.