Apple začal predávať Thunderbolt 3 Pro kábel

Kábel. Pro.

Apple sa v poslednej dobe rozbehol s predajom vlastného príslušenstva pre užívateľov Mac Pro a profesionálov ako takých. Spoločnosť začala predávať 16″ MacBook Pro vo voliteľnej konfigurácii s grafickou kartou AMD Radeon Pro 5600M.

Najnovším prírastkom v portfóliu produktov spoločnosti Apple je Thunderbolt 3 Pro kábel s dĺžkou 2 metre. Oproti káblu spoločnosti Belkin je takmer dvakrát drahý, no vidíme, že Apple si dal pri tomto kábli naozajstný pozor na kvalitu. Reč je totiž o prémiovo vyzerajúcom opletenom kábli, ktorý sa pri zmotávaní nezamotá a má elegantnú tmavú farbu.

Kábel dosahuje prenosovú rýchlosť 40 Gbps, umožňuje však prenášať dáta aj cez štandard USB 3.1 Gen 2 rýchlosťou 10 Gbps. Takisto umožňuje prenos obrazu cez DisplayPort (HBR3) a prenos energie so 100W príkonom. Podporuje tiež sériové zapojenie až šiestich Thunderbolt 3 zariadení cez jediný port. Určený je pre využitie s Pro Display XDR, rôznymi dokmi a externým úložiskom.

Kábel stojí 3 990,- Kč alebo 149€ cez oficiálny Apple Online Store.

Thunderbolt 3 Pro Cable

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.