WWDC20: iPadOS 14 prináša podporu klávesnice a myši v hrách

Herný počítač od Applu? Čo tak radšej herný tablet?

Na počítači sme si tak nejak zvykli, že sa hry hrajú najpohodlnejšie s pomocou klávesnice a myši. Ak ide o iPad, tam sa Apple snažil presadzovať dotykové ovládanie, avšak s príchodom Apple Arcade začal byť viac otvorený ovládačom tretích strán.

Začalo to síce pred niekoľkými rokmi s MFi programom, no z neho vzišlo iba zopár ovládačov a kvalitou spracovania sa vôbec nerovnali ovládačom pre PlayStation alebo Xbox. Apple preto minulý rok priniesol podporu ovládačov DualShock 4 a Xbox Wireless Controller aj na iPhone, iPad a Apple TV. Tento rok sa však hranie hier rozšíri o ďalší druh periférie: klávesnicu a myš.

Presne tak, operačný systém iPadOS 14 prináša podporu klávesnice a myši v hrách. Svoje využitie by si mohli nájsť najmä v hrách s komplexnejším ovládaním, ako sú Oceanhorn 2, séria Grand Theft Auto či stratégia Sid Meier’s Civilization.

Nutno dodať, že o hry s podporou klávesnice a myši na iPade nemusí byť núdza. Mnoho titulov v službe Apple Arcade totiž využíva platformu Universal App a rozhranie Mac Catalyst na to, aby tituly zo služby boli dostupné aj na Mac. Ten je odkázaný na klávesnicu a myš, mnohým vývojárom preto postačí, aby preniesli potrebný kód z Macu naspäť na iOS.

Zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?