24-palcový iMac v novom dizajne dorazí koncom roka

Podľa najnovších informácií to vyzerá tak, že aktualizáciu Apple desktopu uvidíme v štvrtom kvartáli 2020.

Vo svojom reporte to uvádza analytik Ming-Chi Kuo, ktorý patrí dlhodobo k spoľahlivým zdrojom. Kuo tento týždeň na adresu nového zariadenia uviedol, že má ísť zároveň o jeden z prvých dvoch Apple počítačov vybavených ARM procesormi. Ďalším bude podľa neho nový MacBook Pro s 13-palcovým displejom.

Apple na WWDC20 odhalil svoje plány na prechod k vlastným čipom, ktoré majú priniesť neuveriteľný výkon či nové funkcie. A samozrejme – nezávislosť od Intelu a jeho produkčných plánov. Prvý Mac s na mieru postaveným procesorom podľa Cupertina uvidíme koncom aktuálneho roku. Postupný prechod na vlastné procesory Apple odhaduje na dva roky.

Okrem iMacu s novou ARM architektúrou má podľa Kua prísť aj update základného modelu s Intel procesorom – konkrétne v treťom švrťroku 2020. Zatiaľ nie je jasné, či aj tento model bude v novom “šate”, ktorý má podľa dostupných informácií odkazovať na dizajnový jazyk súčasného iPadu.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?