Apple stiahol aplikáciu, ktorá pomáhala organizovať nelegálne párty

Podľa serveru The Verge, Apple stiahol z App Store pre iOS aplikáciu, ktorá povzbudzovala užívateľov na organizovanie tajných a ilegálnych párty, aj napriek opatreniam a pandemickým obmedzeniam americkej vlády. 

Aplikácia pod názvom “Vybe Together” sa sama opisovala ako priestor pre organizovanie a navštevovanie tajných párty. Tak ako aj na svojej, už nefunkčnej web stránke, tak aj v aplikácií sa riadila heslom “Buď rebelom, buď na párty”.

Užívatelia tejto aplikácia mohli byť organizátormi, ktorí schvaľovali ostatných užívateľov, ktorí sa chceli zúčastniť akcie. Schválení užívatelia následne obdŕžali informácie s adresou akcie, dve hodiny pred jej začiatkom.

Podľa jedného z vývojárov, ktorého sa podarilo kontaktovať serverom The Verge, mala aplikácia “Vybe Together” niekoľko stoviek užívateľov a stovky ďalších, ktorí chceli získať prístup pred tým, ako Apple stiahol aplikáciu z App Store. Aplikácia bola dokonca aj promovaná na TikToku, na čo bol následne účet spojený s týmto promom zabanovaný z TikToku.

Podľa FAQ (často kladených otázok) samotnej webovej stránky aplikácie si bola spoločnosť vedomá nebezpečenstva pandémie a bola vytvorená na to, aby propagovala “malé stretnutia” a nie “obrovské párty akcie”.

Aplikácia mala v App Store 25 hodnotení predtým, ako bola odstránená a Instagram účet mal menej ako 1,000 sledovateľov. Instagram účet “Vybe Together” bol taktiež zabanovaný, aj keď disponoval iba jedným príspevkom vo forme fotky s nápisom: “Blown out of proportion by the media. We DO NOT CONDONE LARGE GATHERINGS.”

zdroj: MacRumors

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aplikácie optimalizované pre Macy s M1 (aktualizácia)

Apple minulý mesiac predstavil prvý z čipov pre svoje počítače a spolu s ním trojicu nových zariadení. Nové produkty predstavujú zároveň výzvu pre vývojárov, aby prispôsobili svoj softvér novej architektúre. Prinášame prehľad aktuálne optimalizovaných aplikácií.