Apple stiahol aplikáciu, ktorá pomáhala organizovať nelegálne párty

Podľa serveru The Verge, Apple stiahol z App Store pre iOS aplikáciu, ktorá povzbudzovala užívateľov na organizovanie tajných a ilegálnych párty, aj napriek opatreniam a pandemickým obmedzeniam americkej vlády. 

Aplikácia pod názvom “Vybe Together” sa sama opisovala ako priestor pre organizovanie a navštevovanie tajných párty. Tak ako aj na svojej, už nefunkčnej web stránke, tak aj v aplikácií sa riadila heslom “Buď rebelom, buď na párty”.

Užívatelia tejto aplikácia mohli byť organizátormi, ktorí schvaľovali ostatných užívateľov, ktorí sa chceli zúčastniť akcie. Schválení užívatelia následne obdŕžali informácie s adresou akcie, dve hodiny pred jej začiatkom.

Podľa jedného z vývojárov, ktorého sa podarilo kontaktovať serverom The Verge, mala aplikácia “Vybe Together” niekoľko stoviek užívateľov a stovky ďalších, ktorí chceli získať prístup pred tým, ako Apple stiahol aplikáciu z App Store. Aplikácia bola dokonca aj promovaná na TikToku, na čo bol následne účet spojený s týmto promom zabanovaný z TikToku.

Podľa FAQ (často kladených otázok) samotnej webovej stránky aplikácie si bola spoločnosť vedomá nebezpečenstva pandémie a bola vytvorená na to, aby propagovala “malé stretnutia” a nie “obrovské párty akcie”.

Aplikácia mala v App Store 25 hodnotení predtým, ako bola odstránená a Instagram účet mal menej ako 1,000 sledovateľov. Instagram účet “Vybe Together” bol taktiež zabanovaný, aj keď disponoval iba jedným príspevkom vo forme fotky s nápisom: “Blown out of proportion by the media. We DO NOT CONDONE LARGE GATHERINGS.”

zdroj: MacRumors

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.