Apple predstavil menší HomePod

Model s prívlastkom mini otvoril Hi, Speed event. Čo ponúkne?

Kompaktnejšie rozmery a nový dizajn a výborný zvuk od svojho väčšieho súrodenca. HomePod mini bude poháňaný čipom S5. Procesor s pomocou pokročilého sofvéru dokáže analyzovať individuálne skladby a optimalizovať hlasitosť či dynamický rozsah. Výsledok prináša intenzívne hĺbky a čisté výšky.

Zariadenie s výškou 8,4 cm ponúka stereo párovanie, vylepšenú integráciu s iPhonom a internetovými rádiami a ďalšími službami ako HomeKit či CarPlay. Hlasový asistent takisto prešiel vylepšeniami pre ešte efektívnejšiu pomoc používateľom. Odteraz Siri rozpozná, kto k nemu hovorí. Pri počúvaní členov domácnosti jej pomôže štvorica mikrofónov, tri z nich počúvajú a štvrtý nasmerovaný dovnútra umožňuje presnejšie detekovať hlas a odlíšiť ho od iných zvukov, napríklad hudby, ktorá súčasne vychádza z HomePodu.

Samozrejmosťou je integrácia s Apple zariadeniami. V praxi umožňuje jednoduché prijímanie telefonátov, počúvanie hudby na Macu či prepojenie s Apple TV so zámerom lepšieho multimediálneho zážitku.

HomePod mini ponúka aj novú funkciu Intercom, ktorá umožní posielať správy medzi viacerými HomePodmi v domácnosti.

Novinka ponúkne dvé farebné prevedenia – biele a space gray. Cena HomePod mini je 99 dolárov.

zdroj: Apple

komentárov
    1. Nebude. Apple neriesi Siri pre krajiny pod 10mil, to povedali na minulorocnom WWDC. Navyse na iphone ju vobec nepotrebujes, kdeto Homepod sa bez nej pouzivat plnohodnotne ani neda.

     0
     0
     1. Uvidíme, lebo – https://www.macblog.sk/2020/apple-planuje-rozsirenie-siri-na-slovensku-aj-cesku/
      Inak 100 ľudí, 100 chutí – čiže niekomu môže chýbať Siri aj v iPhone a bude to považovať za nie plnohodnotné využívanie zariadenia, no predsa sa u nás iPhone predáva a zase pre niekoho je HomePod hlavne o možnosti prehrávať hudbu a podcasty a k tomu mi Siri netreba. Tiež je pravda, že veľké percento používateľov vecí od Apple na Slovensku základné veci v angličtine povedať dokáže, takže nie je dôvod Homepod nepredávať, IMHO. Howgh.

      1
      0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.