Apple predstavil novú high-end generáciu: Aké sú iPhone 12 Pro a Pro Max?

Apple, tento rok predstavil hneď niekoľko verzií nového iPhonu, tentokrát s číslom 12. V obchodoch sa teda tak dočkáme iPhonu 12, iPhonu 12 mini a iPhone 12 Pro. V tomto článku sa bližšie pozrieme práve na „high-end“ verziu nového zariadenia, iPhonu 12 Pro a jeho najlepších funkcií.

Novinky, ktorými budú disponovať všetky tri nové iPhony tu predstavovať nebudeme. O tých sa dozvieme v samostatnom článku. V tomto článku sa zameriame na novinky, ktorými bude disponovať iPhone 12 Pro Max.

Asi jednou z najväčších noviniek v novom iPhone o ktorej sme vedeli už dávnejšie je príchod 5G mobilnej siete, ktorá je v porovnaní so 4G (v iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max) omnoho rýchlejšia. Ale teraz k novinkám, ktoré určite zaujímajú asi každého Apple fanúšika (okrem ceny samozrejme, tá bude až na konci článku).

Dizajn iPhonu 12 Pro sa podobá svojím „menším bratom“ s rozdielom troch objektívov na zadnej strane zariadenia. Pro verzia bude vyrobená z prémiových materiálov, rámu z chirurgickej oceli a bude sa dodávať v striebornej farbe, grafitovej, zlatej a novej pacifickej modrej. Displej sa nám taktiež zväčší, telo zariadenia bude takmer identické s predchádzajúcim modelom no pri iPhone 12 Pro sa dočkáme až 6,7“ displeja s rozlíšením 2778×1284 pixelov.

Čo sa týka displeja, môžeme sa tešiť na Super Retina XDR s 2,000,000:1 kontrastnému ratiu, ako sme spomenuli vyššie 2778×1284 pixelov, 1200 nitov svetelnosti a 458 ppi.

Na zadnej strane sa dočkáme ako pri predchádzajúcom modeli troch objektívov. Pri fotení bude iPhone 12 Pro Max využívať plný výpočtový potenciál A14 a novinku Deep Fusion. Táto funkcia bude podporovať všetky štyri kamery vrátane tej prednej. Ultra široký objektív v iPhone 12 Pro Max sa má naozaj čím pýšiť. Disponovať bude 12MP, clonou f/2.4, 5-vrstvovou šošovkou, 13 mm ohniskovou vzdialenosťou a 120 stupňovým záberom.

Širokouhlý objektív bude zase disponovať clonou f/1.6 a 7-vrstvovými šošovkami. Úplne nová „telephoto“ kamera bude disponovať 65 mm ohniskovou vzdialenosťou a optickým zoomom 2,5x. V číslach sa môžeme baviť aj o 87% zlepšení fotografií pri slabom osvetlení, novým „wide“ senzorom, ktorý je o 47% väčší s 1.7 mikron pixelmi. Tešiť sa môžeme aj na nový spôsob optickej stabilizácie, ktorá namiesto stabilizovania šošovky stabilizuje senzor. Opäť v číslach, nový iPhone bude schopný stabilizovať snímku do dvoch sekúnd.

Novým prírastkom v oblasti fotografovania bude aj Apple ProRaw, ktorý sa do nových iPhonov pridá až neskoršie tento rok. Apple ProRaw umožní užívateľovi plnú kontrolu nad fotením vo formáte RAW. Spolu s tým sa dočkáme aj nového spôsobu spracovávania fotografií, kedy sa do procesu zapojí celá výpočtová kapacita iPhonu, vrátane CPU/GPU/ISP a Neural enginu, čo bude mať podľa Apple za následok omnoho vyššiu kvalitu fotografie. Apple nám pri novom iPhone taktiež umožní sa plne hrať s farbami, detailmi a dynamickým rozsahom.

Po prvýkrát v histórií bude iPhone nie fotografovať, ale nahrávať video v HDR. Nahrávať bude v 10-bitovom HDR pri 700 miliónoch farbách (alebo 60x viac farbách) ako predtým. Nahrávať sa bude v 4K v 60 snímkoch za sekundu. Vďaka tomu bude možné zachytávať a upravovať Dolby Vision video. Do boja s ešte lepšími nahrávkami sa pridáva aj LiDAR skener, ktorého možeme využiť napríklad pri zameriavaní v slabých svetelných podmienkach.

Všetky iPhony, teda výnimkou nie je ani iPhone 12 Pro Max budú disponovať MagSafe funkciou.

A teraz k tej asi najpodstatnejšej časti. iPhone 12 Pro Max bude začínať na štvorcifernej cenovke od 1099$. K dispozícii bude kapacita 128/256 a 512GB úložného priestoru.

 

zdroj obrázkov: MacRumorsČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.