Apple plánuje rozšírenie Siri na Slovensku aj Česku

Hlasový asistent Apple má byť časom dostupný aj v slovenčine a ďalších jazykoch.

Blížiaci sa príchod Siri v nových jazykových mutáciách prezrádzajú pracovné pozície, ktoré spoločnosť v írskom Corku aktuálne obsadzuje. Jej tamojšia pobočka hľadá ľudí, ktorí plynule hovoria napríklad slovenským, českým, ukrajinským, maďarským či chorvátskym jazykom. Pracovnou náplňou nových zamestnancov bude počúvanie a následný prepis častí z konverzácií so Siri pre vyhodnotenie odpovedí asistenta.

Príchod Siri v ďalších jazykoch by mohol navyše znamenať aj rozšírenie ponuky prekladov v novej apke Tlmočník, ktorá je súčasťou iOS 14. Siri je aktuálne dostupná v takmer štyridsiatke krajín.

zdroj: ThinkApple

komentárov
  1. 1. nerozumiem vztahu medzi tym co pises a siri, vysvetli
   2 tvoj kotleba alebo harabin sa vyjadruju spisovne a vedome ako pises?

   0
   0
   1. A ako suvisi bod 2 s jeho komentom? :)
    To, ze premier je blb a prezidentka spravi, co jej poradca nadiktuje snad vidia aj inteligentnejsi volici, ako kotrboci a haharabinovci. A hlavne bola to narazka na ich Slovencinu. Caputova ale rozprava pekne…vsak aj v MHD hlasi zastavky.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?