Apple oznámil dátum WWDC20

WWDC20 sa bude konať neskôr, než obvykle.

Apple už skôr avizoval, že WWDC 2020 bude odlišná v tom, že sa bude konať výlučne digitálne. Čo je aj pochopiteľné vzhľadom k tomu, že svet sužuje pandémia a drvivá väčšina verejných podujatí bola kvôli tomu zrušená.

Dnes Apple oznámil dátum, kedy sa bude digitálna WWDC 20 konať. Bude sa to konať 22. júna 2020, pričom obsah bude streamovaný zadarmo pre všetkých vývojárov cez webovú stránku Apple Developer alebo sprievodnú aplikáciu pre iOS. Môžeme tiež očakávať tradičnú keynote prezentáciu, na ktorej spoločnosť obvykle predstavuje nové verzie operačných systémov a niekedy aj nové produkty. Čas ešte nebol upresnený, ale môžeme sa domnievať, že bude zrejme v pondelok o 19:00 nášho času. Viac o tom sa dozvieme v júni.

Spoločnosť tiež oznámila Swift Student Challenge ako výzvu pre študentov. Tí získajú možnosť prezentovať svoje zručnosti v programovacom jazyku Swift a najlepší z nich môžu získať odmenu v podobe exkluzívnej bundy a sady pinov WWDC20. Úlohou je, aby študenti vytvorili a odovzdali Applu do 18. mája 8:59 nášho času interaktívnu 3D scénu vo Swift Playground, v ktorej môžu užívatelia stráviť tri minúty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.