„Veľký brat ťa vidí“: Ovládače Oculus Touch ukrývajú konšpiračné texty

5cb0d4ee89df3d545408b762 750 375 600x300 - "Veľký brat ťa vidí": Ovládače Oculus Touch ukrývajú konšpiračné texty

Texty, ktoré by ste našli skôr na konšpiračných weboch, môžete nájsť aj v ovládačoch Oculus Touch. Facebook si nimi chcel chrániť prototypy ovládačov, omylom sa však dostali aj do masovej výroby a Facebook tak vraví o desaťtisícoch kusoch s „easter eggmi“.

Na masovo vyrábaných kusoch sa nachádzajú texty ako „Tento priestor je na prenájom“ alebo „Boli tu murári“, čím odkazujú zrejme na slobodomurárov. Minimálne ak vezmeme do úvahy, že najmä nepredajné kusy obsahovali iný veľmi obľúbený text u konšpirátorov: „Veľký Brat ťa vidí“. Na časť kusov sa dostali aj texty „Ahoj iFixit! Vidíme vás!“.

Nate Mitchell, spoluzakladateľ firmy Oculus, dnes vlastnenej Facebookom, priznal pochybenie spoločnosti cez Twitter. Vraví, že Facebook neplánuje stiahnuť postihnuté kusy z trhu a plánuje ich naďalej predávať. „Aj keď mám rád easter eggy, tieto sú nevhodné a mali byť odstránené. Integrita a funkčnosť hardvéru nebola porušená a náš výrobný proces sme upravili, aby sa to už nestalo,“ prehlásil Mitchell.

Spoločnosť dodáva, že nápisy možno nájsť na ovládačoch headsetov Oculus Quest a Oculus Rift S. Spoločnosť dodala aj to, že texty sú vytlačené na vnútornom flex kábli, ktorý väčšina užívateľov zrejme nikdy neuvidí. Správy o sledovaní Veľkým bratom sú však pri toľkých kauzách o ochrane súkromia zo strany Facebooku prinajmenšom cynické.

Zdroj: Business Insider
Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend