Smart zásuvky od Ikea dostávajú podporu pre HomeKit

ikea tradfri zasuvka 800x800 - Smart zásuvky od Ikea dostávajú podporu pre HomeKit

Dostupná ikeácka rada smart home príslušenstva Trådfri dostáva podporu pre Apple HomeKit.

Ikea predstavila svoje smart zásuvky ešte minulý november, doteraz však vyžadovali ovládanie prostredníctvom špeciálnej aplikácie. Švédsky nábytkový dom teraz pomocou nového firmvéru pridáva podporu aj pre natívny HomeKit od Applu, vďaka ktorému môžete zásuvky ovládať spolu s ostatným HomeKit príslušenstvom či pomocou Siri.

Nový softvér bude dostupný používateľom vo vlnách a momentálne si ho môžu stiahnuť len zákazníci v Spojených štátoch, čoskoro by sa však mal dostať aj do ostatných krajín.

Zásuvky Trådfri (a ďalšie smart príslušenstvo) zakúpite aj u nás, vyznačuje sa pritom oproti konkurencii pomerne nízkou cenou. Smart zásuvky sa napríklad predávajú už po 10 eur za kus, budete k nim však potrebovať prenosovú bránu za 30 eur, ktorá slúži ako hub pre všetky Ikea zariadenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.