Recenzia: Eve Degree

V hľadáčiku máme ďalšie zariadenie z rodiny inteligentných zariadení do domácnosti od spoločnosti Eve. Predstavujeme vám meteostanicu v „kompaktnom“ prevedení, Eve Degree.

Dizajn

Hrany zariadenia sú ohraničené anodizovaným hliníkom, pričom zadná a predná časť sa skladá z čierneho plastu. V prednej časti zariadenia sa nachádza malý displej, na ktorom sa zobrazujú namerané údaje. Na zadnej časti zariadenia sa nachádza tlačidlo ,,Reset“, vďaka ktorému meteostanicu zapneme a zastavíme. Zároveň tlačidlo slúži aj na prepínanie zobrazovaných údajov. Tu musíme podotknúť, že táto možnosť sa nám veľmi nepáči, nakoľko pokial chceme zobraziť iný údaj, musíme na zadnej strane hľadať a následne prepínať hodnoty tlačidlom Reset. Na zariadení nechýba ani výrez na zavesenie (háčik na stenu) vo vybranej izbe a vymeniteľná lítiová batéria CR2450, ktorá je súčasťou balenia.

Batéria by mala mať aj dlhú životnosť, to pre nás znamená, že ju nebudeme musieť každú chvíľu vymieňať. Dizajnovo je toto zariadenie šikovne navrhnuté, no chýba nám zobrazenie času, ktorý by sa nám mohol ukazovať zároveň s teplotou. Taktiež nie je k dispozícií nočné podsvietenie. Vo všeobecnosti sa nám hneď po rozbalení zapáčil celkový, minimalistický dizajn tohto zariadenia, tak ako tomu je aj pri ostatných zariadeniach z dielne Eve. Okamžite sme si ho predstavili umiestnený niekde pri iMacu.

V zariadení sú zakomponované rozličné senzory, ktoré nám vedia vyhodnotiť teplotu, tlak a vlhkosť v miestnosti. V aplikácií Eve si následne môžeme všetky tieto namerané hodnoty pozrieť. To znamená, že táto „malá krabička“ je prepojená s telefónnou aplikáciou Eve, kde si môžeme pozrieť namerané údaje a  za pomoci Siri sa opýtať na akúkoľvek otázku spojenú s teplotou, tlakom alebo vlhkosťou v izbe. Na prenos dát medzi Eve Degreem, iPhonom/iPadom a aplikáciou Eve slúži rozhranie Bluetooth 4.0 Smart.

Keď sme v minulosti chceli nainštalovať do našej domácnosti meteostanicu , častokrát sa jednalo o veľmi zložitý proces. Vždy boli potrebne káble, nápájanie a podobne. No pri Eve Degree nám stačí voľné miesto na stene a háčik, kam následne zavesíme túto „miniatúrnu krabičku“. Prípadne najjednoduchšie je správne umiestnenie na stole tak, aby  dizajnovo dopĺňal miesto.

Aplikácia Eve

Nakoľko je Eve Degree kompatibilný s HomeKit, je inštalácia veľmi jednoduchá. Stačí zoskenovať kód na zariadení a apka Domácnosť zariadenie bez problémov pridá. Ale po nainštalovaní a nastavení aplikácie Eve a zariadenia Eve Degree môžeme začať spokojne využívať všetky funkcie, ktoré aplikácia, ale aj zariadenie ponúka. Aplikáciu môžeme rozdeliť následovne: 

Ako prvé: At a Glance (na prvý pohľad) – ikonka domčeka, teda úvodná stránka kde sú zobrazené nainštalované a pridané zariadenia v domácnosti.

Ako druhé: Scenes (scény) – trojuholník s bodkami namiesto vrcholov. V tejto časti aplikácie sa nachádzajú prednastavený ale aj nami vytvorený zoznam akcií, ktoré zariadenia vykonajú po spustení danej scény. Napríklad scéna „Dobré ráno“, „Príchod domov“ a podobne. Okrem iného máme k dispozícii nastavenia časovačov alebo pravidiel zariadení.

Ako tretie: Rooms (izby) – definované ikonkou dverí. V tejto časti sa nám zobrazujú rozličné izby a k nim priradené zariadenia. Po kliknutí na Eve Degree sa nám zobrazia detaily:

Temperature (teplota) – pod aktuálnou teplotou sa nachádza graf, ktorý zobrazuje určitý čas a nameranú teplotu.

Humidity (vlhkosť) je zobrazovaná v percentách. Pod nameranou hodnotou je opäť k dispozícií graf, ktorý zobrazuje určitý čas a vlhkosť, ktorú nameral.

Air Pressure (tlak vzduchu) je meraný v hPa (Hektopascal = jednotka v ktorej sa v meteorológii meria tlak vzduchu). Tak isto sa nám pod aktuálnou hodnotou zobrazuje graf, ktorý zobrazuje tlak a čas kedy bol nameraný.

Ako štvrté: Types (typy). V tejto časti sú informácie a namerané hodnoty rozdelené do kategórií. Informácie v nich sú zoradené a priradené tak, aby zobrazovali dáta, ktoré majú medzi sebou nejakú spojitosť. V podstate sa dozvieme to isté, čo v kategórii Rooms. Nameranú teplotu, vlhkosť a tlak spolu s grafom.

Ako posledné:

1. Settings (Nastavenia). Zobrazujú sa všeobecné nastavenia domácnosti. Tu si môžeme nastaviť názov domácnosti, ikonu domácnosti (rodinný, panelák, domček na pláži, atď.)

2. Accessories (Príslušenstvo). V tejto časti nastavení pracujeme s nastaveniami zariadení. Napríklad pri Eve Degree si nastavujeme názov zariadenia, v akých hodnotách nám má zariadenie merať teplotu a pod. V sekcii Accessories si môžeme tiež pridávať nové zariadenia.

3. Guest Access (Hosťovský prístup). Ak chceme dať prístup aj ostatným členom domácnosti, prípadne hosťom, aplikácia Eve nám ukáže ako. V tejto sekcii si môžeme nastaviť aj iný štýl aplikácie pre jednoduchší a rýchlejší prístup a manipuláciu s aplikáciou.

4. Groups (skupiny) Skupiny pomáhajú Siri pochopiť, ktoré inteligentné doplnky sú spoločné a teda patria k sebe. Napríklad, skupina svietidiel môže byť zoskupená ako stolové lampy. Táto časť nastavení pomáha spájať rozličné zariadenia pod jednu strechu. Práve vďaka tejto funkcii budeme mať v inteligentných zariadeniach poriadok nielen my, ale aj Siri.

 

Parametre

Rozsah merania:
-18 °C až 55 °C/0 °F až 130 °F
0 % až 100 % vlhkosť

Presnosť:
± 0,3 °C/± 0,54 °F
± 3 % vlhkosť

Napájanie:
vymeniteľná CR2450

Typ bezdrôtového rozhranie:
Bluetooth 4.0 Smart

Rozmery:
54 × 54 × 15 mm

Záver

Dizajnovo nám Eve Degree ladí s Apple produktmi. Je skvelým pomocníkom pre tých, ktorí chcú mať pod kontrolou teplotu, vlhkosť a tlak vzduchu v domácnosti. Vďaka dizajnu a kompaktnosti si na svoje prídu aj tí, ktorí majú radi tie najväčšie detaily a kompozične chcú, aby všetko do seba ladilo. Nám pri tomto zariadení ale chýbalo zobrazovanie času a nočné osvetlenie displeju. V podstate by stačila aj lepšia viditeľnosť cifier pre tých, ktorí nie vždy potrebujú mať pri sebe mobilný telefón, aby sa mohli pozrieť na teplotu v miestnosti.

Pozitívne vnímame manipuláciu so zariadením a jej prispôsobivosť. Či už synchronizáciu s aplikáciou alebo jednoduché zavesenie zariadenia na stenu v miestnosti. Pri porovnaní s klasickým teplomerom boli namerané hodnoty rovnaké. Zariadenie môžeme teda považovať za presné a spoľahlivé ako spoločnosť Eve tvrdí. Prepojenie a komunikácia medzi Eve Degree a iPhonom boli bezproblémové, pričom aj aplikácia Eve fungovala bez najmenších ťažkostí. Preto hodnotíme toto zariadenie veľmi kladne.

Dizajn je veľmi minimalistický, zariadenie zobrazuje presne to, čo má a nie sú žiadne problémy s aplikáciou, resp. s prácou so zariadením. K dispozicí máme dve varianty ovládania tohto zariadenia. Buď aplikáciu Eve, ktorá nám ponúka omnoho viac nastavení, alebo jednoduchší variant, aplikáciu Domácnosť , kde sa nám ale zobrazujú iba základné informácie. Nemáme k dispozicií možnosť nastavenia zariadenia, priradenia do kategórie a ani grafy s nameranými hodnotami.

Za veľké plus považujeme kompatiblitu Eve Degree, aplikácie Eve a Siri. Práve táto kompatiblita umožňuje maximálne komfortné ovládanie zariadenia. Stačí sa opýtať Siri na teplotu, vlhkosť alebo tlak v miestnosti.

Eve Degree si môžete kúpiť napríklad u našich partnerov SWPiStores.

Recenzia: Eve Energy

Recenzia: Eve Light Strip

Recenzia: Eve Energy Strip

komentár
  1. Pouzivam toto zariadenie uz par rokov a zistil som problem. Material na zadnej strane je prilis makky a pri vymene baterie sa natolko poskodia hrany “zarezu” ze dalsia vymena baterky uz nebola mozna a jedno Eve Degree skoncilo v kosi. Mozno aj preto zacali vyrabat podobne zariadenie Eve Room. Je novsie a dokonalejsie no dizajnom nadvazuje na Eve Degree. Nastastie uz nema vymenitelnu baterku ale nabija sa cez microUSB kabel a na jedno nabitie vydrzi 1,5-2 mesiace. Doporucujem radsej Eve Room

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť