Návod: Ako na meranie EKG s Apple Watch

Apple minulý týždeň prekvapil a priniesol schválenú podporu EKG aj na slovenský a český trh. Ako však samotnú funkciu používať v praxi?

Na meranie EKG a nepravidelného srdcového rytmu potrebujete ktorýkoľvek model najnovších Apple Watch Series 4 a taktiež nainštalovanú najaktuálnejšiu verziu watchOS a iOS na spárovanom iPhone. Následne môžete funkciu aktivovať.

Čo je EKG?

Elektrokardiogram (označovaný aj ako EKG) je test zaznamenávajúci načasovanie a intenzitu elektrických signálov, vďaka ktorým srdce bije. EKG môže lekárovi poskytnúť dôležité informácie o vašom srdcovom rytme a nepravidelnostiach.

Na Apple Watch sa po stiahnutí aktuálneho watchOS medzi aplikáciami objaví nová ikonka s EKG grafom, po jej spustení váš však vyzve na prvotnú aktiváciu funkcie na pripojenom iPhone.

Zapnite preto apku Zdravie, ktorá by vás mala pomocou dialógového okna automaticky vyzvať na aktiváciu EKG. Ak sa náhodou nezobrazí, zapnite ju manuálne v Zdravotné dáta > Srdce > Elektrokardiogram (EKG) a nasledujte pokyny.

EKG si teraz budete môcť kedykoľvek zmerať v rovnomennej apke na Apple Watch. Stačí sa uistiť, že máte hodinky dobre utiahnuté na zápästí a podržať na digitálnej korunke prst druhej ruky. Výsledky si môžete uložiť alebo exportovať v podobe PDF súboru.

V apke Zdravie si taktiež môžete pri prvotnom nastavení aktivovať hlásenia pre nepravidelný srdcový rytmus, ktorý dokáže vopred upozorniť na potenciálne zdravotné ťažkosti, ako je fibriácia predsieni.

Pre podrobnejšie detaily o nastavení EKG a výsledkov merania si prečítajte oficiálnu dokumentáciu na webe Applu (v slovenčine).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.