Adobe sprístupnilo sľubovanú funkciu pre PS na iPad

cover macblog37 - Adobe sprístupnilo sľubovanú funkciu pre PS na iPad

Select Subject je nástroj, ktorý od jeho predstavenia mnohí používatelia Photoshopu pre iPad napäto očakávali.

Funkcia má značne zjednodušiť výber komplexných častí obrázku, ktoré majú množstvo detailov. Na desktope si benefity Select Subject mohli používatelia užívať od minulého roku a v novembri Adobe sľúbilo doplniť túto funkciu aj do iPad klonu svojej apky.

Nástroj, ktorý využíva machine learning a umelú inteligenciu Adobe Sensei, ponúka precíznosť a rovnaké možnosti ako desktop verzia. Kombinácia AI a algorytmov pre strojové učenie umožňuje efektívne a časovo nenáročné vyznačovanie obrázku. V praxi to funguje tak, že kým jeden algorytmus urobí samotnú selekciu, iný odstráni nepotrebné časti, zabezpečí ostrosť okrajov a podobne.

body12 - Adobe sprístupnilo sľubovanú funkciu pre PS na iPad

Adobe však v informáciách k novému updatu dodáva, že aj keď ide o šikovný nástroj, nie je všeliekom a nehodí sa pre každú situáciu. Vývojári však aktívne pracujú na ďalšom zlepšovaní a optimalizácii, aby sa rozsah využitia ďalej zväčšoval.

Okrem tejto kľúčovej novinky update prináša aj upravy UI aplikácie či zlepšenie výkonu pri Cloud dokumentoch – najmä tých s väčšou veľkosťou. Údajne až o 90%.

Photoshop pre iPad nájdete na App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…