Zhrnutie: Čo všetko priniesol event v Chicagu

Apple sa včera po piatich rokoch vrátil do školských lavíc a v priebehu nezvyčajnej prezentácie predstavil hneď niekoľko noviniek. Prinášame súhrn všetkého dôležitého na jednom mieste.

Lacný iPad

Lacnejší iPad nesklamal a priniesol podporu pre Apple Pencil. Za približne 350 eur dostanete Retina displej, A10 Fusion čip, Touch ID a 8-megapixelový foťák. Vychytávky Pro modelu síce nemá, no ide o najdostupnejší iPad vôbec.

Nový iWork

Spolu s iPadom dostane update aj bezplatná kancelárska sada iWork. Pridá podporu pre Smart anotácie s Pencil, či integráciu s tvorcom digitálnych učebníc iBooks Author.

Classroom a Schoolwork

Veľká bola aj dvojica nových aplikácií pre iOS a Mac. Classroom sme tu už mali na iPadoch, teraz sa k nemu pridáva aj Mac verzia. Slúži učiteľom na správu tried, žiakov a ročníkov.

Schoolwork je zas nová služba, ktorá umožní sledovať progres jednotlivých študentov, spravovať zadania a úlohy a integrovať ich priamo s 3rd party apkami.

Everyone Can Create

Okrem toho Apple spúšťa novú iniciatívu pre študentov po celom svete. Prostredníctvom série materiálov a smerníc má za cieľ vzbudiť v deťoch prirodzenú kreativitu.

200 GB pre študentov

Študenti škôl dostanú zadarmo navýšenie svojho iCloud úložiska z 5 až na 200 GB. Bohužiaľ akcia platí len pre Apple ID vytvorené priamo jednotlivými školami.

Príslušenstvo od Logitechu

Zaujímavý bol stylus od Logitechu zvaný Crayon. Stojí polovicu čo Apple Pencil, či bude však rovnako dobrý, je otázne. Spolu s ním bola oznámená aj nová klávesnica s obalom.

Čierna myš a klávesnica

Po skončení eventu sa na Store objavilo príslušenstvo od iMacu Pro, no samostatne. Magic Mouse, Magic KeyboardMagic Trackpad v space gray prevedení stoja o niečo viac, než regulérne verzie. Vyzerajú však skvele.

Apple Watch náramky

V obchode sa objavili aj náramky pre Apple Watch v nových farbách. Tie boli odhalené už minulý týždeň, teraz sa však dajú priamo kúpiť.

Na videu

Ak si chcete všetko radšej pozrieť na vlastné oči, Apple na svojom webe zverejnil video z celej hodinovej prezentácie. Nájdete ho spolu s ďalšími videami na odkaze nižšie.

komentáre
Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.