Zhrnutie: Čo všetko priniesol event v Chicagu

Apple sa včera po piatich rokoch vrátil do školských lavíc a v priebehu nezvyčajnej prezentácie predstavil hneď niekoľko noviniek. Prinášame súhrn všetkého dôležitého na jednom mieste.

Lacný iPad

Lacnejší iPad nesklamal a priniesol podporu pre Apple Pencil. Za približne 350 eur dostanete Retina displej, A10 Fusion čip, Touch ID a 8-megapixelový foťák. Vychytávky Pro modelu síce nemá, no ide o najdostupnejší iPad vôbec.

Apple predstavil lacný 9,7″ iPad s podporou Apple Pencil

Nový iWork

Spolu s iPadom dostane update aj bezplatná kancelárska sada iWork. Pridá podporu pre Smart anotácie s Pencil, či integráciu s tvorcom digitálnych učebníc iBooks Author.

Apple rozširuje funkcionalitu sady iWork pre iPad

Classroom a Schoolwork

Veľká bola aj dvojica nových aplikácií pre iOS a Mac. Classroom sme tu už mali na iPadoch, teraz sa k nemu pridáva aj Mac verzia. Slúži učiteľom na správu tried, žiakov a ročníkov.

Schoolwork je zas nová služba, ktorá umožní sledovať progres jednotlivých študentov, spravovať zadania a úlohy a integrovať ich priamo s 3rd party apkami.

Apple predstavil nový softvér pre školstvo – Classroom a Schoolwork

Everyone Can Create

Okrem toho Apple spúšťa novú iniciatívu pre študentov po celom svete. Prostredníctvom série materiálov a smerníc má za cieľ vzbudiť v deťoch prirodzenú kreativitu.

Apple spúšta iniciatívu Everyone Can Create, prinesie kreativitu do školských lavíc

200 GB pre študentov

Študenti škôl dostanú zadarmo navýšenie svojho iCloud úložiska z 5 až na 200 GB. Bohužiaľ akcia platí len pre Apple ID vytvorené priamo jednotlivými školami.

Apple začal studentům zvyšovat 5 GB iCloud úložiště na 200 GB úložiště zdarma

Príslušenstvo od Logitechu

Zaujímavý bol stylus od Logitechu zvaný Crayon. Stojí polovicu čo Apple Pencil, či bude však rovnako dobrý, je otázne. Spolu s ním bola oznámená aj nová klávesnica s obalom.

Apple spolu s Logitechem oznámili nové příslušenství pro nový iPad

Čierna myš a klávesnica

Po skončení eventu sa na Store objavilo príslušenstvo od iMacu Pro, no samostatne. Magic Mouse, Magic KeyboardMagic Trackpad v space gray prevedení stoja o niečo viac, než regulérne verzie. Vyzerajú však skvele.

Apple začal prodávat černé příslušenství pro iMac Pro zvlášť

Apple Watch náramky

V obchode sa objavili aj náramky pre Apple Watch v nových farbách. Tie boli odhalené už minulý týždeň, teraz sa však dajú priamo kúpiť.

Nová jarní kolekce řemínků pro Apple Watch je nyní dostupná k zakoupení

Na videu

Ak si chcete všetko radšej pozrieť na vlastné oči, Apple na svojom webe zverejnil video z celej hodinovej prezentácie. Nájdete ho spolu s ďalšími videami na odkaze nižšie.

Pozrite si záznam zo včerajšej keynote v Chicagu

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť