Zhrnutie: Čo všetko priniesol event v Chicagu

Apple sa včera po piatich rokoch vrátil do školských lavíc a v priebehu nezvyčajnej prezentácie predstavil hneď niekoľko noviniek. Prinášame súhrn všetkého dôležitého na jednom mieste.

Lacný iPad

Lacnejší iPad nesklamal a priniesol podporu pre Apple Pencil. Za približne 350 eur dostanete Retina displej, A10 Fusion čip, Touch ID a 8-megapixelový foťák. Vychytávky Pro modelu síce nemá, no ide o najdostupnejší iPad vôbec.

Apple predstavil lacný 9,7″ iPad s podporou Apple Pencil

Nový iWork

Spolu s iPadom dostane update aj bezplatná kancelárska sada iWork. Pridá podporu pre Smart anotácie s Pencil, či integráciu s tvorcom digitálnych učebníc iBooks Author.

Apple rozširuje funkcionalitu sady iWork pre iPad

Classroom a Schoolwork

Veľká bola aj dvojica nových aplikácií pre iOS a Mac. Classroom sme tu už mali na iPadoch, teraz sa k nemu pridáva aj Mac verzia. Slúži učiteľom na správu tried, žiakov a ročníkov.

Schoolwork je zas nová služba, ktorá umožní sledovať progres jednotlivých študentov, spravovať zadania a úlohy a integrovať ich priamo s 3rd party apkami.

Apple predstavil nový softvér pre školstvo – Classroom a Schoolwork

Everyone Can Create

Okrem toho Apple spúšťa novú iniciatívu pre študentov po celom svete. Prostredníctvom série materiálov a smerníc má za cieľ vzbudiť v deťoch prirodzenú kreativitu.

Apple spúšta iniciatívu Everyone Can Create, prinesie kreativitu do školských lavíc

200 GB pre študentov

Študenti škôl dostanú zadarmo navýšenie svojho iCloud úložiska z 5 až na 200 GB. Bohužiaľ akcia platí len pre Apple ID vytvorené priamo jednotlivými školami.

Apple začal studentům zvyšovat 5 GB iCloud úložiště na 200 GB úložiště zdarma

Príslušenstvo od Logitechu

Zaujímavý bol stylus od Logitechu zvaný Crayon. Stojí polovicu čo Apple Pencil, či bude však rovnako dobrý, je otázne. Spolu s ním bola oznámená aj nová klávesnica s obalom.

Apple spolu s Logitechem oznámili nové příslušenství pro nový iPad

Čierna myš a klávesnica

Po skončení eventu sa na Store objavilo príslušenstvo od iMacu Pro, no samostatne. Magic Mouse, Magic Keyboard a Magic Trackpad v space gray prevedení stoja o niečo viac, než regulérne verzie. Vyzerajú však skvele.

Apple začal prodávat černé příslušenství pro iMac Pro zvlášť

Apple Watch náramky

V obchode sa objavili aj náramky pre Apple Watch v nových farbách. Tie boli odhalené už minulý týždeň, teraz sa však dajú priamo kúpiť.

Nová jarní kolekce řemínků pro Apple Watch je nyní dostupná k zakoupení

Na videu

Ak si chcete všetko radšej pozrieť na vlastné oči, Apple na svojom webe zverejnil video z celej hodinovej prezentácie. Nájdete ho spolu s ďalšími videami na odkaze nižšie.

Pozrite si záznam zo včerajšej keynote v Chicagu

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…