Apple rozširuje funkcionalitu sady iWork pre iPad

Apple na svojom evente v Chicagu oznámil niekoľko aktualizácií aplikácií pre iOS, ktoré úzko súvisia s novo predstaveným 9.7-palcovým iPadom.

Aktualizáciou si prešla sada iWork, ktorá bude odteraz vo všetkých troch aplikáciách – Pages, Numbers a Keynote – podporovať Apple Pencil. Vďaka stylusu od Applu bude možné kresliť a robiť poznámky. Hlavnou novinkou číslo jeden v aplikácii Pages bude Smart Annotation. Ide o nový, inovatívny nástroj, ktorý umožňuje užívateľom ľahko dávať, prijímať a zahŕňať spätnú väzbu do dokumentov s použitím Apple Pencil. Vďaka tejto funkcii sa budú všetky komentáre a opravy dynamicky viazať k textu a zostanú priradené ku konkrétnemu textu aj po dodatočných úpravách dokumentu. Funkcia je dostupná od dnes ako Beta.

Apple sa ďalej rozhodol integrovať iBooks Author do Pages. Teda nepriamo – užívatelia na Macu aj iPade budú môcť tvoriť interaktívne digitálne knihy bez toho, aby museli využívať dedikovanú aplikáciu. Užívatelia budú mať na výber rôzne šablóny a možnosť customizovať ich s pomocou nových kresliacich nástrojov v sade iWork, ako aj možnosťou implementovania fotiek zo zariadenia. Na knihe je dokonca možné spolupracovať vďaka sharovaniu práce cez iOS, Mac laebo iCloud.com. Vytvorené knihy môžu byť následne zdieľané s iBooks.

Ďalšou novinkou je režim Presenter Mode v Pages. V tomto režime bude text automaticky scrollovať. Užívatelia si pritom môžu nastaviť rôzne aspekty režimu, ako je veľkosť písma a medzier, rýchlosť scrollovania, typ písma alebo farba pozadia. Novinkou je aj integrácia s úložiskom Box.

Aktualizovaná sada iWork je dostupná už dnes formou bezplatného updatu. To isté platí aj o GarageBand, ktorý dostane novú sadu zvukových efektov pre študentov a tiež nová verzia aplikácie Clips. Spoločnosť oznámila aj, že všetky Apple ID, ktoré sú spravované školou, budú mať namiesto 5GB úložiska k dispozícii až 200GB zadarmo. Platí to však len pre učiteľov a študentov na školách, ktoré využívajú skupinový account management.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.