Nový iPad Pro údajne nebude obsahovať 3,5 mm audio jack

ipad pro 2018 faceid concept alvaro pabesio 800x373 - Nový iPad Pro údajne nebude obsahovať 3,5 mm audio jack

iPad na jeseň zažije veľký redizajn a zbaví sa Home buttonu. Nie všetky novinky však budú pozitívne.

Podľa spoľahlivého japonského blogu Mac Otakara dostanú nové iPady Pro Face ID a displej bez výrazných rámikov – toľko už vieme z doterajších únikov. Telo oboch iPadov (približne 11“ a 13”) by sa tak malo zmenšiť a displeje v nich naopak zväčšiť.

Čerstvou informáciou je však údajné odstránenie 3,5 mm slúchadlového jacku, rovnako ako pred dvoma rokmi na iPhone. Či za touto zmenou stojí šetrenie vnútorným miestom (ako v prípade iPhonu) alebo strategické rozhodnutie zjednotiť porty na všetkých zariadeniach, je prinajmenšom otázne.

Ďalším a trochu zvláštnym zádrheľom bude podľa Mac Otakara Face ID a orientácia iPadu. Podľa blogu totiž bude rozpoznávanie tváre fungovať len vo vertikálnej polohe, podobne ako na iPhone X. Na tablete však ide o prinajmenšom nepraktickú implementáciu. Doteraz sa hovorilo, že na horizontálnom Face ID Apple pracuje a zmienky o ňom sa našli aj v samotnom iOS.

ipad pro face id notch concept - Nový iPad Pro údajne nebude obsahovať 3,5 mm audio jack
Ako by mohol vyzerať iPad Pro s výrezom na Face ID. Zdroj: Carlos Guerra

Nový Smart Connector

S tým súvisí aj údajne premiestnenie Smart Connectoru z boku na spodnú hranu zariadenia, vedľa Lightning konektora. Ako sa však bude k iPadu pripájať Smart Keyboard? Vyžadovať pri písaní vertikálnu polohu znie ako hlúposť.

Novú polohu konektoru však podporujú aj údajné uniknuté CAD nákresy, ktoré zverejnil @OnLeaks. Ukazujú záhadný port (?) na zadnej strane zariadenia, tesne nad Lightning portom.

Správa ďalej spomína výrobný proces využívajúci rezanie diamantom, ktorý sa používa napríklad pri iPhone SE. iPad Pro tak môže mať po stranách podobné brúsené hrany. V neposlednom rade Mac Otakara hovorí aj o novom 6,1″ iPhone, ktorý by mal dostať tzv. Active LCD displej, čo by zaručilo podobne tenký displej ako v prípade OLED modelov.

Čo si myslíte, je odstránenie jacku na iPade rovnako nepraktické ako v prípade iPhonu? Alebo ho vôbec nepoužívate? Čaká rovnaký osud aj MacBooky? Dajte nám vedieť svoj názor v diskusii.

Apple si registroval ďalšie dva nové iPady

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…