Apple si registroval ďalšie dva nové iPady

Len krátko po tom, ako si spoločnosť registrovala viacero nových zariadení, sa na úradoch objavili ďalšie modelové označenia, tentoraz pre dva iPady.

Registrácie nových zariadení sú spoľahlivým ukazovateľom toho, že Apple v dohľadnej dobe chystá predstaviť updaty. Na vybraných trhoch, väčšinou v Rusku a okolitých krajinách, je totiž od spoločnosti legálne vyžadované, aby zariadenia so vstavaným šifrovaním registrovala na príslušné úrady.

Apple si zaregistroval celkovo 10 nových modelov Macu a iPadu

Začiatkom júla sa v spisoch Eurázijskej komisie objavila desiatka nových Macov a iPadov. Teraz sa k nim pridávajú dva ďalšie iPady. Minimálne dve z registrovaných zariadení vyšli tento týždeň v podobe nových MacBookov Pro. Ostáva nám teda dohadmi ovenčený 13“ MacBook a taktiež potenciálne updaty pre MacBook Pro bez Touch Baru a 12” MacBook.

Veľký update rozhodne čaká aj iPad Pro, ktorý by sa mal tento rok definitívne zbaviť Home buttonu a prejsť na Face ID. Celkovo má teraz Apple registrovaných šesť rôznych modelov iPadu – štyri z nich budú zrejme pre nový iPad Pro v dvoch uhlopriečkach (+ cellular verzie). Aký bude teda tretí iPad? Len nedávno vyšiel lacný 9,7″ iPad s podporou pre Apple Pencil, mohlo by tak ísť o oživenie kompaktného iPadu Mini?

ipad pro faceid concept
Takto by mohol vyzerať nový iPad Pro s FaceID. Alebo bude obsahovať výrez podobný iPhonu X? Zdroj: Álvaro Pabesio

Dozvieme sa zrejme tento september, prípadne október. Okrem tabletov a Macov si kalifornská spoločnosť ešte v apríli registrovala celkom jedenásť nových iPhonov, o aké modely ale pôjde, nevedno. Hovorí sa o trojici high-endových zariadení už tento september, no existencia nástupcu dostupného modelu SE je prinajmenšom otázna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť