Kuo: Predobjednávky Apple Watch Series 4 prekonávajú očakávania, to sa ale nedá povedať o iPhone XS

iPhone XR Header

Apple spustil predobjednávky na svoje nové produkty a analytik Ming-Chi Kuo bol pri tom. A len vďaka nemu sa dozvedáme, ako sa (ne)darilo čerstvo ohláseným produktom.

Renomovaný analytik, ktorý potvrdil predbežne množstvo produktov, vrátane trojice tohtoročných iPhonov, sa zameral najprv na prvý predstavený produkt: Apple Watch Series 4. Podľa Kua boli predobjednávky hodiniek počas prvého víkendu oveľa lepšie, než sa čakalo. Vo výsledku by tak mohli Apple Watch do konca roka prekročiť hranicu 18 miliónov predaných kusov, z čoho až 50-55% by mali tvoriť čerstvo predstavené Series 4.

Veľmi veľkým lákadlom má byť podpora EKG, ktorá má byť sprístupnená v USA ešte tento rok a neskôr by mohla byť sprístupnená aj v iných krajinách. Analytik očakáva, že až k tomu dôjde, predaje vzrastú ešte viac.

alu-space-nike-sport-loop-black-s4-2up_gps_varend

Prekvapením je iPhone XS. Kuo tvrdí, že objednávky tohto modelu sú nižšie, než Apple očakával. Dôvodom je, že mnoho záujemcov čaká na iPhone XS Max alebo lacnejší iPhone XR. Kuo preto znížil svoje očakávania od predajov iPhone XS. Očakáva preto, že tento model bude tvoriť len 10-15% všetkých predaných modelov súčasnej generácie.

Pôvodne očakával, že bude tvoriť 15-20%. Naopak, objednávky iPhone XS Max sa zhodujú s očakávaniami aj napriek vysokej cene. Veľký záujem oň je v Číne kvôli zlatej farbe, Dual SIM podpore a veľkému displeju.

[poll id=”23″]

Okrem toho je dodacia lehota modelu XS Max kratšia než pri minuloročnom modeli, zrejme kvôli vylepšeniam v dodávateľskom reťazci. Očakáva sa, že tento model bude tvoriť 25-30% všetkých tohtoročných predaných iPhonov. Najväčším lákadlom má byť tento rok aspoň v Číne iPhone XR, ktorý sa začne predávať až budúci mesiac, ale predáva sa za nižšiu cenu a má podporu Dual SIM. Analytik očakával, že model bude tvoriť 55-60%.

komentáre
 1. Je zaujímavé, že Apple si stráži svoje čísla, a TengSiaoPing vie všetko lepšie ako Tim Cook. Každý rok títo akože odborníci predpovedajú útlm, a čísla nakoniec hovoria celkom iné. Pasovali by no nášho parlamentu :P

  0
  0
 2. mna mrzi pochovanie home buttonu … aspon virtulany keby bol ostal ..

  … ved uz len taka blbost ako vypinanie telelfonu power tlacitdlom s volume+
  to je absolutne neintuitivne ….
  to ze povodne spodne menu sa teraz taha z hora a pod…
  a skoda dual fyzicke sim ze je len pre cinu …

  nuz ..

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť