Kedy bude Monese podporovať Apple Pay?

Apple Pay. Fenomén, ktorý asi ani netreba predstavovať. Bezkontaktné platby mobilom použitím vstaveného NFC čipu v iPhonoch a Apple Watch. Tento spôsob sa vo svete stáva veľmi rýchlo populárny a počet užívateľov stále narastá. O niečo pomalšie narastá aj počet krajín a bánk, ktoré túto službu podporujú. A to sme ešte nespomenuli Apple Pay Cash.  

Bohužiaľ, fenomén Apple Pay sa do Česka a na Slovensko zatiaľ nedostal. Niektorí si službu chceli vyskúšať a použili službu Boon., ktorá Apple Pay podporuje. Výhodou bolo, že sa účet dal vytvoriť online a do aplikácie Wallet pridať virtuálnu platobnú kartu. Nebolo nutné nikam chodiť.

Problémom bol zdĺhavý proces dobíjania virtuálnej karty. Ten veľmi komplikoval pôžitok z využívania Apple Pay. Mnohí kvôli tomuto zdĺhavému a komplikované procesu prestali službu Boon. využívať a čakajú na oficiálny príchod Apple Pay, ktorý sa v Česku očakáva koncom roka a v našich končinách okolo marca.

Pri dobíjaní Boon. sa používala aj aplikácia Monese. Užívatelia túto aplikáciu využívali na posielanie peňazí na Boon. účet. Posielanie peňazí cez Monese je ale iba okraj toho, čo táto služba ponúka. Okrem skvelých výmenných kurzov ponúka služba aj mnoho ďalších funkcií, o ktorých sa dozviete na tomto odkaze. V skratke môžeme povedať, že sa jedná o veľmi obľúbenú aplikáciu cestovateľov, nakoľko výmenné kurzy sú veľmi priaznivé a za základný účet užívateľ neplatí.

Monese ponúka aj virtuálne či fyzické, plastové platobné karty. Tie virtuálne môžu byť využívané viacnásobne alebo jednorázovo. Keďže Monese disponuje funkciou virtuálnych platobných kariet, mnohí sa pýtajú, či bude do služby integrované aj Apple Pay. Dobrá správa je, že áno. Monese plánuje integrovať Apple Pay pre svoje virtuálne aj fyzické platobné karty.

Zlá správa je, že Monese ešte neoznámilo oficiálny dátum integrácie. Na sociálnych sieťach sa chválilo, že plánuje priniesť novinku spojenú s platbami mobilom. Ubehlo už ale pár mesiacov a kde nič, tu nič. Rozhodli sme sa spýtať zákazníckej podpory Monese, aby sa nám bližšie vyjadrili k integrácií Apple Pay a očakávanému dátumu spustenia.

Monese:

“Apple Pay ešte nepodporujeme – ale pracujeme na tom! Apple Pay je častou požiadavkou našich zákazníkov využívajúcich iOS a pracujeme na tom, aby sme túto funkciu pridali čo najskôr, pravdepodobne v nadchádzajúcich mesiacoch.”

Je vidieť, že Monese záleží na svojich zákazníkoch a robia všetko preto aby Apple Pay do svojej služby integrovali. Otázka mesiacov je ale stále široký pojem, keď vezmeme do úvahy, že plán na integráciu predstavili už pred takmer pol rokom. Teraz ostáva iba čakať, či sa podarí službe Monese integrovať Apple Pay skôr, ako samotná služba príde na Slovensko.

Na druhej strane by integrácia Apple Pay do Monese pomohla cestovateľom platiť mobilom (nie iba prijímať a odosielať peniaze) po celom svete bez nutnosti vlastnenia fyzickej, plastovej platobnej karty. Priloží sa iPhone alebo Apple Watch s virtuálnou kartou od Monese a šup! Zaplatené.

[poll id=”24″]
komentárov
 1. ja som to tiez pouzival ako vklad kartou do Monese (instantny vklad s malym poplatkom – nejake 1.50 pri vklade 500 eur) a odtial do Boon sepa prevodom (1-2 dni), ale potom som zistil, ze sa da vkladat MasterCard kartou, ktora ma 3D Secure (minimalna Fio a VUB) priamo instantne do Boonu bez poplatku, takze uz to je zalezitost 5 sekund raz za cas dobit

  0
  0
 2. ApplePay používam už nejaký čas cez Boon. Už dávno neplatí to čo píšete o zdĺhavým nabíjaní. Navyše už nie je potrebné používať ani Monese. Priamo v aplikácii je možné autorizovať ďalšiu platobnú kartu a zadať automaticky top up. Ja to mám urobene tak, že mám na Boon 50 EUR a nastavený automaticky top up pre prípad, že klesne hodnota kreditu pod 50 EUR. V praxi to znamená, že keď zaplatím napr. 14,55 EUR, tak za sekundu po zaplatení sa mi z mojej slovenskej karty stiahne 14,55 EUR a presunie na Boon, kde mám zase k dispozícii plných 50 EUR. Všetko funguje krásne automaticky. Ak mi stačí zaplatiť mesačne do 200 EUR tak je všetko bez poplatku, s blokáciou 50 EUR na úcte Boon (výška závisí od toho pre akú sumu sa rozhodnem).

  0
  0
 3. Niekde som ale čítal, že Boon je už spoplatnený resp. 3 mes je grátis ale následne si účtujú poplatok aj za základný balík. Vie to niekto potvrdiť/vyvrátiť ?

  0
  0
 4. to: edkis. Ano iba prve 3 mesiace su zadarmo. Potom je to 1,49€/mesiac, bez ohladu na balik. Ja som upgradol na Plus, lebo tie limity mi nestacili. Inak je to velmi pohodlne ako pise kolega vyssie. Pouzivam uz 4 mesiac, s automaticky top-up-om ma to nejako neobmedzuje. Proste sa to automaticky dobije na zvolenu sumu, nic dalsie neriesim.

  0
  0
 5. Ak minieš menej ako 200 EUR/mesačne tak je úplne zadarmo. Ak potrebuješ väčší limit tak je potrebné zaplatiť Plus verziu. Ja fungujem s Free verziou. Len pozor – treba si otvoriť Boon v Írsku, majú aj francúzsku aj nemecku pobočku, no tu platí obmedzenie že v rámci balíka zdarmo je možné robiť platby len v danej krajine. S írskou verziou toto neplatí, platí len limit 250 EUR/ mesiac.

  0
  0
 6. Tak upresnujem – prvé tri mesiace sú zadarmo potom 1,49 mesiac – je jedno či používate Free alebo Plus verziu, rozdiel je len v tom, že Plus verzia má vyššie limity a je potrebné im poskytnúť 2 doklady. Takže idem do Plus verzie….

  0
  0
 7. Jop, Boon. používam už dlho a som s ním nad mieru spokojný. Poplatok 1,49€ mi príde smiešny, nakoľko SK banky si pýtajú oveľa viac za vedenie účtu (preto používam mBank)

  0
  0
 8. @Mirec, len s tym rozdielom, ze tu si platis viac-menej len za moznost platit hodinkami, kedze musis mat este nejaky iny ucet, ja by som to asi za poplatok nebral, ale pre ucty zaregistrovane do konca maja je bez poplatku na 12 mesiacov, takze som to zobral, nech mozem sledovat ludi, ked platim, tie reakcie niektore stoja za to :)

  0
  0
 9. Monese už podporuje Apple Pay. Stačí zmeniť región na Anglicko a dá sa už pridať karta Monese. ????Po pridaní karty znova zmeniť región na SK.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Koncept: budúca podoba výrezu v displeji iPhonu

Tohtoročný modelový rad Apple smartfónu by mal podľa očakávaní priniesť aj o niečo menší výrez v prednej časti zariadenia. Pozrite sa však na koncept, ktorý sa na vec pozerá z úplne inej perspektívy.