Instagram zrušil svoju Apple Watch aplikáciu

Apple Watch prišli o ďalšiu veľkú aplikáciu. Tentoraz ide o aplikáciu Instagram, ktorá patrila, podobne ako eBay, Twitter alebo Google Maps, medzi prvé na platforme.

Dôvodom pre odstránenie Instagram aplikácie z hodiniek Apple Watch je fakt, že aplikácia využívala pôvodné watchOS SDK. Tomuto rozhraniu Apple zakončil podporu 1. apríla/dubna 2018, vďaka čomu sa aj aplikácia Instagramu stala automaticky zastaralou. Divízia Facebooku namiesto toho, aby investovala do prebudovania aplikácie pod novším rozhraním, sa rozhodla ukončiť vývoj aplikácie a najnovšie ju definitívne odstránila z hodiniek.

Po aktualizácii Instagramu pre iOS na verziu 39, ku ktorej vydaniu dôjde 2. apríla/dubna 2018, už nebude dostupná samostatná aplikácia Instagram pre Apple Watch. Sme zaviazaní poskytovať užívateľom na ich Apple zariadeniach ten najlepší zážitok a naďalej budeme hľadať cesty, ako to dosiahnuť na všetkých platformách. Užívatelia Apple Watch si môžu naďalej vychutnať skvelé zážitky s Instagramom prostredníctvom rôznych bohatých a variabilných notifikácií.

Apple v súčasnosti požaduje, aby všetky nové aplikácie pre Apple Watch využívali oficiálne watchOS 4 SDK. Instagram bol na hodinky dostupný od roku 2015 a patril medzi prvé spoločnosti, ktoré začali podporovať Apple Watch po vydaní. Ich aplikácia umožnila ľuďom pozerať a lajkovať fotky na zápästí. Ponúkala tak skutočne interaktívny zážitok, čo sa o prechode na obyčajné notifikácie nedá povedať. Instagram je zároveň piatou službou, ktorá prestala podporovať Apple Watch. Ostatnými sú Twitter, Google Maps, Amazon a eBay.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.