Apple vydal iOS 11.2.6 a macOS 10.13.3, opravujú chybu s indickými znakmi v Správach

Apple včera večer vydal malé aktualizácie pre iOS, macOS, tvOS a watchOS. Riešia chybu s padaním aplikácií pri odoslaní špecifických znakov.

Ak teraz niekomu s iOS zariadením odošlete správu s konkrétnou sadou znakov (na obrázku nižšie), zamrznete, alebo reštartujete mu tým aplikáciu Správy. Chyba je spôsobená neschopnosťou vykresliť isté znaky v indickom jazyku Telugu.

Inkriminované znaky, ktoré spôsobujú v iOS problémy. Zdroj: MacRumors

Zamrznutú aplikáciu opätovne spustíte len odstránením inkriminovanej správy. Nejde pritom o prvý takýto bug v iOS. Kombinácie rôznych unicode znakov, ktoré robili neplechu na iPhonoch, sme tu už v minulosti mali, dokonca jednu takú celkom nedávno.

Apple už problém opravil v iOS 11.3, ten je však len v beta fáze a na verejnosť sa dostane až na jar. iOS 11.2.6 je dostupný na stiahnutie už teraz.

Okrem toho Apple vydal s rovnakou opravou pre Správy aj macOS 10.13.3 a taktiež malé aktualizácie pre tvOS a watchOS.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.