watchOS získal menšiu aktualizáciu na verziu 4.2.3

Apple včera vydal malú softvérovú aktualizáciu pre Apple Watch. Tá aktualizuje watchOS 4.2.2 na watchOS 4.2.3. Táto aktualizácia k nám prišla po mesiaci od vydania watchOS 4.2.2., ktorá sa sústredila na opravy chýb. 

Tak ako je to takmer pri všetkých aktualizáciách, kedy sa zvyšuje iba tretie číslo udpatu, teda 4.2.x, sa nemusíte báť žiadnej obrovskej aktualizácie. watchOS 4.2.3. sa zameriava na opravy chýb, ktoré boli odhalené v predošlej verzii operačného systému. No okrem klasických opráv chýb sa dočkali Apple Watch aj mierne závažnejšej opravy, pri ktorej ak ste odoslali, zadali, prípadne ste obdŕžali písmeno v indickom jazyku Telugu, zariadenie sa reštartovalo. (Obdobná oprava tejto chyby bola vydaná aj pre macOS High Sierra a iOS 11). Nakoľko my v tomto jazyku nekomunikujeme, nemali by sme sa reštartovania Apple Watch báť.

Aktualizáciu watchOS 4.2.3 si môžete stiahnuť a nainštalovať pomocou dedikovanej aplikácie Apple Watch pre iPhone. Stačí prejsť do aplikácie -> Všeobecné -> Aktualizácie softvéru. Štandardný postup. Prípadne je možnosť nastaviť si automatické aktualizácie a nechať tak tento proces na iPhone a Apple Watch. Musíme však upozorniť, že pre inštaláciu aktualizácie na Apple Watch, je nutné mať zariadenie nabité aspoň na 50% kapacity batérie, umiestnené na magnetickej nabíjačke a iPhone, ktorý musí byť v dosahu hodiniek.

Na záver by sme mohli podotknúť, že watchOS 4.2.x sa tu už dlho neohreje. Onedlho sa dočkáme väčšej aktualizácie watchOS 4.3, ktorá je aktuálne vo fáze beta testovania a príde k nám pravdepodobne v priebehu jari. Prinesie nám novú portrétovú orientáciu pre Night Stand mode (mód nočného stolíku) a znovupredstaví podporu pre ovládanie hranej muziky na iPhone cez Apple Watch.

komentáre
 1. Neviem ako ostatným, ale mne sa po prechode na 4.2.2 začali sekať pri odpisovaní cez iMessage, keď chcem poslať emotikon, tak reaguje niekedy až na 3 stisknutie. V Stašek verzii boli moje aW 3 svižné a reagovali okamžite. Ale očividne začínajú zasierať wOS nejakým balastom čo síce zvyšuje “ochranu” ale spomaľuje systém.

  0
  0
 2. Zdravím Mirec,

  mám podobný problém na svojich Apple WatchiMessage a emotikonami, teda predpokladám, že nie som sám. Písal som na support ohľadne tejto chyby a dostal som odpoveď, že sa ňou budú zaoberať. Neviem či je to sekaním, resp. spomalením aplikácie alebo nereagovaním na dotyk, no dúfam, že to čoskoro opravia.

  Snáď sa nebude konať návrat kazuy s batériami v starších iPhonoch.

  Pekný deň.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť