Apple priblížil možnosti počúvania hudby cez HomePod

HomePod-Availability_Apple-music_012218

S blížiacim sa vydaním reproduktoru HomePod Apple aktualizoval jeho stránku so špecifikáciami a doplnil, z akých zdrojov budú môcť užívatelia získavať hudbu.

Reproduktor bude predovšetkým napojený na ekosystém Applu a preto neprekvapí, že hlavným zdrojom ozvučenia bude bohatá knižnica Apple Music, ktorá už dnes obsahuje viac ako 45 miliónov skladieb. Podmienkou je aktívne členstvo, čo platí aj pri počúvaní hudby z ďalšieho zdroja – iCloud Music Library. Táto funkcia umožňuje prehrávať skladby, ktoré si užívatelia importovali do svojej iTunes knižnice z iných zdrojov, napríklad z CD. No na to, aby sa dali tieto skladby prehrávať cez HomePod, je treba mať predplatenú buď Apple Music alebo iTunes Match. A samozrejme možno počúvať skladby zakúpené cez iTunes Store.

Bezplatné možnosti počúvania hudby cez HomePod potom zahŕňajú stanicu Beats 1, Podcasty a streamovanie zvuku do reproduktoru cez AirPlay. Pripravovaná technológia AirPlay 2 bude časom dostupná tiež a umožní streamovať hudbu do viacerých HomePodov naraz. Reproduktor sa začne predávať už 9. februára/února v USA, Veľkej Británii a Austrálii.

HomePod Availability interior placement 012218 600x374 - Apple priblížil možnosti počúvania hudby cez HomePod

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…