fbpx

Nintendo pripravuje Mario Kart pre iPhone

mario kart 1 600x338 - Nintendo pripravuje Mario Kart pre iPhone

Medzi arkádovými závodnými hrami zrejme niet známejšieho titulu, než Mario Kart. Závody s postavičkami od Nintenda sú lákadlom a dokonca inšpiráciou pre klony, ktoré sa objavili v App Store. Takým klonom je aj závodný titul Angry Birds GO!.

Tieto klony však dostanú oficiálnu konkurenciu v podobe Mario Kart Tour. Nintendo potvrdilo, že po úspechu značiek ako je Pokémon, Super Mario, Animal Crossing a Fire Emblem plánuje na mobily pustiť ďalšiu značku, ktorá môže mať garantovaný komerčný úspech. Nintendo k hre dodáva, že vďaka svojej prvej mobilnej hre, Super Mario Run, získalo veľa skúseností, ktoré plánuje využiť pri budúcich tituloch. Je teda možné, že časť týchto ponaučení sa odrazí aj na závodoch Mario Kart Tour. Tie by mali vyjsť najneskôr v marci/březnu 2019.

Čo sa komerčného úspechu týka, najnovšia hra Nintenda, Animal Crossing: Pocket Camp, zarobila až 17 miliónov dolárov. Za zmienku stojí, že úspech mal aj Fire Emblem Heroes, no prekvapí, že Super Mario Run, napriek veľkej popularite, nesplnila interné očakávania firmy.

Zdroj: MacRumors

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend