Apple plánuje v roku 2019 uviesť na trh nový HomePod, AirPods aj nové over-ear slúchadlá

Applu zrejme nestačí súčasná ponuka slúchadiel a preto ju v budúcnosti plánuje rozšíriť. Aktuálne bezdrôtové slúchadlá AirPods by sa mali dočkať hardvérového updatu, mali by dostať súrodenca a trojicu doplní nový HomePod.

Tvrdia to novinári Bloombergu, Mark Gurman a Debby Wu, s odvolaním na viaceré zdroje zo spoločnosti Apple. Tie potvrdili, že došlo k odkladu niektorých produktov na začiatok roka 2019, hoci niektoré mali vyjsť ešte pred Vianocami. Prvou novinkou budú slúchadlá AirPods.

Nový model sa dočká vodeodolnosti a technológie potláčania šumu a Apple tiež hľadá spôsob, ako zvýšiť dosah antény. Vodeodolnosť je v tomto prípade myslená najmä na pot a nie je v pláne zabezpečiť, aby sa dali AirPody počúvať pri plávaní. Takisto mal Apple diskutovať o možnosti zakomponovania biometrických senzorov do slúchadiel, ako napríklad snímačov krvného tepu, aby zdravotné funkcie neboli exkluzívne len pre Apple Watch.

Tento model AirPods máme očakávať v roku 2019 a vzhľadom k množstvu noviniek budú stáť zrejme viac, než 159 dolárov. Súčasťou balenia by malo byť aj nabíjacie puzdro s podporou bezdrôtovej nabíjačky AirPower. Ešte tento rok môžeme čakať menší refresh. Slúchadlá majú obsahovať nový čip (W2?) a podporu Hey Siri.

Beats Studio 3

Apple tiež plánuje predstaviť nové over-ear slúchadlá, ktoré budú konkurovať drahším modelom od Bose alebo Sennheiseru. Zároveň má ísť o prémiovejšiu, high-endovú alternatívu k Beats Studio slúchadlám. Na trh sa mali dostať ešte koncom tohto roka, ale problémy s vývojom spravili svoje: uvidíme ich v prvej polovici roka 2019. Výrobu týchto slúchadiel by mala mať na starosti firma Tymphany, divízia koncernu Primax Electronics Ltd., ktorá vyrába audio technicku pre spotrebiteľov aj profesionálov.

Applácky biznis so slúchadlami sa má dočkať aj zmien na pozadí. Presnejšie chce Apple začať vyrábať čo najviac audio techniky u Foxconnu. Momentálne mu väčšinu slúchadiel AirPods a reproduktorov HomePod vyrába firma Inventec, na ktorej by Apple chcel znížiť svoju závislosť, a firma Luxshare Precision Industry, ktorá vyrába asi 30% slúchadiel AirPods. Budúci rok môžeme čakať nový HomePod, ktorý by už mohol kompletne vyrábať Foxconn. Očakáva sa, že jednou z výhod nového modelu môže byť cena a s ňou spojené rozmery zariadenia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.