Apple vydal prvú verejnú betu macOS Mojave

Apple dnes vydal prvú verejnú betu operačného systému macOS Mojave. Stalo sa tak približne tri týždne po uvoľnení prvej bety tohto operačného systému pre vývojárov.

Vďaka verejnej bete majú možnosť aj bežní užívatelia zapojiť sa do testovania nového operačného systému macOS Mojave. Súčasťou testovacej verzie systému je aj možnosť poslať Applu spätnú väzbu a nahlásiť tak chyby pred vydaním systému. V tomto prípade určite odporúčame, aby ľudia, ktorí sa rozhodli nový macOS Mojave testovať, naozaj využili túto možnosť. Len vďaka čo najväčšej spätnej väzbe bude možné vyhnúť sa problémom, akými trpel pri vydaní macOS High Sierra alebo iOS 12.

Do macOS Mojave Public Beta programu je možné prihlásiť sa cez oficiálny web Apple Beta Program. Testeri si budú môcť operačný systém stiahnuť cez Software Update mechanizmus v Mac App Store. Nasledovné updaty systému už budú prebiehať ale cez možnosť updatu cez Systémové nastavenia. Taktiež sa odporúča zálohovať si systém cez Time Machine a neinštalovať systém na svoje primárne zariadenie, keďže je tu riziko nefunkčnosti a problémov so stabilitou.

Očakáva sa tiež, že prvá public beta je ekvivalentom druhej vývojárskej bety, ktorá bola vydaná v uplynulých dňoch.

komentáre
    1. Treba nahlásiť problém s kompatibilitou webových stránok cez aplikáciu Feedback Asisstant. Mne na Public Beta 2 (18A326h) funguje v poriadku.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Na ktorých Macoch spustíte macOS Big Sur?

Nová verzia operačného systému, ktorú Apple predstavil na WWDC, má byť jedným z najväčších redizajnov od predstavenia Mac OS X. Tu je prehľad zariadení, na ktorom ho môžete vyskúšať. Jeho vydanie pre verejnosť sa odhaduje na jeseň.