fbpx

Apple odkúpil firmu vyrábajúcu šošovky pre AR okuliare

apple ar glasses 600x315 - Apple odkúpil firmu vyrábajúcu šošovky pre AR okuliare

Agentúra Reuters tvrdí, že Apple odkúpil startup Akonia Holographics, ktorý sa sústredí na výrobu šošoviek pre AR okuliare.

K akvizícii došlo zrejme ešte začiatkom roka, keďže podľa Reuters bola posledných 6 mesiacov veľmi ticho a nevykazovala žiadnu aktivitu. Firma bola založená v roku 2012 odborníkmi na holografiu, ktorí sa pred výrobou AR displejov a šošoviek sústredili na ukladanie holografických dát. Akonia Holographics tiež na svojom webe vravela, že je prvým masovým výrobcom holografickej reflexnej a vlnovodnej optiky pre transparentné displeje v inteligentných okuliaroch.

Apple sa k akvizícii vyjadril štandardnou vetou: „Apple z času na čas kupuje menšie spoločnosti a nepribližuje zámer ani plány s akvizíciou.“

Špekuluje sa pritom, že Apple pracuje na vlastných okuliaroch. Hovorí sa pritom aj o prototype, ktorý by pozostával z bezdrôtového hybridného AR/VR headsetu s dvojicou 8K displejov a operačným systémom rOS. O výkon headsetu by sa mala starať „základňa“, ktorá by obsahovala všetok potrebný hardvér na 8K VR zážitok.

Chystané AR/VR okuliare od Applu majú ponúknuť dva 8K displeje

Zdroj: Reuters
Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend