Apple odkúpil firmu vyrábajúcu šošovky pre AR okuliare

apple ar glasses 800x420 - Apple odkúpil firmu vyrábajúcu šošovky pre AR okuliare

Agentúra Reuters tvrdí, že Apple odkúpil startup Akonia Holographics, ktorý sa sústredí na výrobu šošoviek pre AR okuliare.

K akvizícii došlo zrejme ešte začiatkom roka, keďže podľa Reuters bola posledných 6 mesiacov veľmi ticho a nevykazovala žiadnu aktivitu. Firma bola založená v roku 2012 odborníkmi na holografiu, ktorí sa pred výrobou AR displejov a šošoviek sústredili na ukladanie holografických dát. Akonia Holographics tiež na svojom webe vravela, že je prvým masovým výrobcom holografickej reflexnej a vlnovodnej optiky pre transparentné displeje v inteligentných okuliaroch.

Apple sa k akvizícii vyjadril štandardnou vetou: “Apple z času na čas kupuje menšie spoločnosti a nepribližuje zámer ani plány s akvizíciou.”

Špekuluje sa pritom, že Apple pracuje na vlastných okuliaroch. Hovorí sa pritom aj o prototype, ktorý by pozostával z bezdrôtového hybridného AR/VR headsetu s dvojicou 8K displejov a operačným systémom rOS. O výkon headsetu by sa mala starať “základňa”, ktorá by obsahovala všetok potrebný hardvér na 8K VR zážitok.

Chystané AR/VR okuliare od Applu majú ponúknuť dva 8K displeje

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…