Apple vydal macOS 10.13.6 Supplemental Update 2 pre MacBook Pro 2018

macbook pro 2018 display size 600x285 - Apple vydal macOS 10.13.6 Supplemental Update 2 pre MacBook Pro 2018

Užívatelia Mid-2018 modelov MacBooku Pro s Touch Barom majú dôvod na update. Apple totiž vydal macOS High Sierra 10.13.6 Supplemental Update 2 špeciálne určený pre najnovšie MacBooky.

V popise aktualizácie sa nespomínali žiadne bližšie detaily, iba že zaručí vyššiu stabilitu a spoľahlivosť. Spoločnosť až neskôr pre server MacRumors konkretizovala, že Supplemental Update 2 opravuje kopu problémov, ktoré súviseli s rôznymi súčasťami operačného systému. Tieto bugy mali mimo iného na svedomí početné Kernel Panic obrazovky alebo praskajúce zvuky z reproduktorov.

Nový MacBook Pro má problém, najdrahší model je pomalší, než minuloročný

Podľa užívateľov však problémy nie sú celkom vyriešené. Kým niektorí sú spokojní s opravou, podľa iných vraj problémy pretrvávajú, napríklada pri prehrávaní videa na YouTube. Takisto niektorí užívatelia tvrdia, že aj po inštalácii updatu sa im objavil aspoň jeden Kernel Panic. Podľa záznamu o chybe vraj skolaboval bridgeOS, firmvér na základnej doske zabezpečujúci správny chod viacerých vecí, vrátane čipu T2.

Zmienky o problémoch s Kernel Panic sa pritom objavili v súvislosti s čipom T2 už minulý rok pri iMacu Pro. Existuje preto domnienka, že problém nemusí byť až tak s operačným systémom, ako so samotným čipom alebo subsystémom bridgeOS. Samotný čip T2 však predstavuje kritický doplnok vovnútri iMacu, pretože zjednocuje viacero predošlých čipov a pridáva nové. Okrem SMC, obrazového koprocesoru (ISP), audio radiča a SSD radiča zahŕňa aj Bezpečnostnú enklávu, ktorá zabezpečuje bezpečný boot, šifrovanie úložiska a Touch ID.

macbook pro 15 2018 600x377 - Apple vydal macOS 10.13.6 Supplemental Update 2 pre MacBook Pro 2018

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému

3 komentáre

  1. pokus píše:

    tak, tak :D …vyvolajme paniku aby sa dopredali stare kusy :D :D :D :D …pak problemik fixneme a začnu fičať aj nové…šikovné veru, len števo sa musi v hrobe obracať :D

  2. Kohout M. píše:

    No pecka, už to chce updejt. Každopádně já se těším už na nové iPhony https://freebit.cz/apple-chci-slyset-jmeno-jak-se-budou-nove-iphony-pro-rok-2018-jmenovat/ a bude to opravdu velké dílo. Obecně, myslím, že to bude iPhone X Pro a iPhone 9.

  3. himak píše:

    Mam MBP15 2018 a pred tymto updatom sa notebook zahrieval a dost fucali ventilatory. Ako som dal aktualizaciu, tak ventilatory su ticho a zohrievanie ustalo, ale  to zohrievanie je este celkom silne na moje pomery :/ Takze ten vetracik by sa mohol opat aj zapnut, lebo to teplo ide z vrchu ako je touchbar.

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Send this to a friend