Apple dnes vydá iOS 12.1: Prinesie štyri veľké novinky

Apple oznámil, že už v priebehu dnešného dňa vydá veľkú systémovú aktualizáciu iOS 12.1, ktorá rozšíri operačný systém o viacero už skôr ohlásených noviniek.

| GROUP FACETIME

Jednou z najväčších noviniek nového systému je funkcia Group FaceTime, teda skupinové FaceTime hovory. Vďaka nim môžete organizovať skutočnú videokonferenciu, pretože video môže zdieľať naraz až 32 ľudí. V závislosti od toho, kto práve hovorí, sa zväčší okno danej osoby vďaka funkcii automatického rozpoznávania aktívneho rozprávača.Technológia berie na vedomie viaceré aspekty, vrátane dĺžky prejavu, aktivity danej osoby počas celého hovoru, hlasitosti a pohybu. Tí najmenej aktívni členovia hovoru sa nachádzajú v spodnej časti obrazovky v miniatúrnych oknách. Taktiež je možné konkrétnu osobu centrovať do stredu obrazovky – stačí ťuknúť na jej okno.

iOS 12.1 Group FaceTime

Group FaceTime hovory sú tiež integrované do platformy iMessage a tak môžete priamo z chatovacieho okna vyvolať nový skupinový hovor. Súčasne, ak už členovia konverzácie telefonujú, zobrazí sa informácia o prebiehajúcom hovore. Ak práve telefonujete s viacerými osobami, na displeji sa vám v prípade prichádzajúceho hovoru automaticky zobrazí notifikácia bez zvonenia, ktorá vám umožní pridať sa k hovoru. Nechýba samozrejme ani prísľub end-to-end šifrovanej komunikácie, aby boli konverzácie súkromné.

| NOVÉ EMOJI

Súčasťou aktualizácie je aj sada 70 nových Emoji, ktoré zahŕňajú napríklad nové postavičky s červenými, brčkavými a šedými vlasami, nové emoji pre plešatých ľudí, ako aj aktualizáciu už existujúcich smajlíkov, aby pôsobili emotívnejšie. Pribudlo tiež niekoľko smajlíkov, ktoré prezentujú dodatočné športy, jedlo, zvieratá a ďalšie veci. Nájdeme tu napríklad bagel, papagája, skateboard či ikonku zamrznutého smajlíka – taký, aký sa k prichádzajúcej zime hodí.

Zbierka nových smajlíkov bude tiež dostupná na Apple Watch a počítačoch Mac v rámci chystaných aktualizácií, ktoré vychádzajú pravdepodobne už dnes večer po boku iOS 12.1.

| KONTROLA HĹBKY / DEPTH CONTROL

Režim portrétu v aplikácii Fotoaparát na iPhone sa dočká ďalšej veľkej aktualizácie. Funkcia Depth Control prinesie na iPhone dodatočné možnosti úpravy bokeh efektu počas aj po fotení. Inak povedané, na fotkách s bokeh efektom si budete môcť aj dodatočne prispôsobiť intenzitu rozmazania okolia. Funkcia tiež bude dostupná aj na zariadeniach s TrueDepth prednou kamerou, teda iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR.

| DUAL SIM

iPhone XS, iPhone XS Max a iPhone XR získajú podporu pre Dual SIM. Systém fugnuje na báze tandemu nano-SIM a digitálnej eSIM karty, ktorá funguje podobne ako na nových iPadoch v prevedení WiFi + Cellular. Funkciu podporuje český T-Mobile, ako aj globálni operátori GigSky a Truphone. Kompletný zoznam operátorov, ktorí podporujú eSIM karty, nájdete na webe spoločnosti Apple.

komentáre
  1. ahoj, prosím chcem sa opýtať, mam iPhone Xr, neviem prečo ale vôbec nemam na instagrame tvarove filtre na fotaku, v čom to môže byť?
    dakujem za kazde info

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.