31-ročný zamestnanec továrne na iPhone X spáchal samovraždu

Rok 2018 sa začal pre Apple tragicky. Z Číny totiž prišla ďalšia správa o samovražde robotníka Foxconnu, ktorý pracoval vo fabrike v Zhengzhou. V nej sa v súčasnosti montuje iPhone X. Apple už niekoľkokrát s výrobcom spolupracoval, aby predišiel podobným tragédiám.

Najnovšie sa o svoj život pripravil 31-ročný Ming-Li, ktorý bol vo firme evidovaný pod pracovníckym číslom P4163866. Vo Foxconne pracoval iba dva mesiace a zatiaľ nie je jasné, prečo sa rozhodol vyskočiť z okna ubytovne. Apple sa zatiaľ k situácii nevyjadril. Zrejme ale môžeme očakávať, že Apple podnikne kontrolu situácie vo fabrike Foxconnu v Zhengzhou, kde k tragédii došlo.

Nejedná sa totiž o prvý prípad samovraždy robotníka v “továrni na iPhony”. Už v roku 2009 sa rozhodol svoj život ukončiť len 25-ročný robotník po tom, ako čelil fyzickým aj verbálnym útokom kvôli strate prototypu iPhonu. Samovraždy ale vyvrcholili v roku 2010, kedy prišlo o život 18 ľudí, z toho štyria sa zabili už po tom, ako Foxconn rozmiestnil v okolí fabriky siete, ktoré mali zachrániť život zamestnancov. Koncom roka 2017 sa pre zmenu objavila správa, že študenti boli v rámci praxe nútení ťahať nadčasy, čím Foxconn porušil čínske zákony.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.