Apple sa stal členom konzorcia, ktoré vyvinulo technológiu Qi

O iPhone 8 sa dlhodobo špekuluje, že prinesie bezdrôtové nabíjanie. Doteraz sme nemali žiadne náznaky, že by sa niečo chystalo, no teraz tu máme jednu oficiálnu indíciu priamo od Apple. Ten sa totiž práve stal členom konzorcia Wireless Power Consortium, ktoré stojí za technológiou Qi.

Táto technológia slúži na indukčné nabíjanie telefónov a môžeme ju už dnes nájsť na zariadeniach s Androidom, no spočiatku si mnohí túto technológiu spájali s Nokiou Lumia. Teraz to vyzerá, že najnovším prírastkom v rodine telefónov s bezdrôtovým nabíjaním môže byť aj iPhone. Apple je v súčasnosti jedným z 213 členov konzorcia, pričom sa ním musel stať nedávno, keďže ešte pred týždňom k nemu nepatril.

Indukčné nabíjanie by pritom moalo byť akýmsi medzistupňom, čo sa bezdrôtového nabíjania iPhonu týka. Spočiatku mal Apple podľa špekulácií záujem o vyvinutie bezdrôtového nabíjania na diaľku, pričom zariadenia by nemuseli byť položené na podložke, ale mohli by sa nachádzať vo vzdialenosti, povedzme, 1,5 metra. S takouto technológiou to je však náročnejšie a ešte stále je v ranej fáze vývoja – a tak sa Apple podľa posledných hlásení priklonil k indukčnému nabíjaniu. Nabíjačka by mala byť samostatne predávaným príslušenstvom, so zatiaľ neznámou cenou.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť